Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Żurek: sšdy muszš patrzeć władzy na ręce

Rzecznik prasowy Krajowej Rady Sšdownictwa Waldemar Żurek przemawia podczas pikiety "To NIE Koniec! Powstrzymajmy Zamach Stanu" zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji przed Sejmem
PAP/Jacek Turczyk
Nie pozwólmy doprowadzić do demontażu demokratycznego państwa prawa i wprowadzenia jednolitej, niekontrolowanej władzy - apeluje w komunikacie rzecznik Krajowej Rady Sšdownictwa, Waldemar Żurek.

Na poczštku wydanego w poniedziałek komunikatu Waldemar Żurek podziękował uczestnikom niedzielnego protestu przed Sšdem Najwyższym.

- W imieniu polskich sędziów dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj zebrali się przed Sšdem Najwyższym w Warszawie i sšdami w całym kraju, by protestować przeciwko likwidacji niezależnoœci polskiego sšdownictwa i zmianom w ustawie o Krajowej Radzie Sšdownictwa. Wszyscy byliœmy zbudowani powagš i spokojem, z jakim zebrani wyrażali sprzeciw wobec zawłaszczaniu sšdownictwa przez polityków - pisze Żurek.

Rzecznik KRS zauważa, że to dopiero poczštek walki o zachowanie niezależnego sšdownictwa. - Jej celem jest obrona prawa obywateli do rozpatrzenie każdej sprawy przez niezależny sšd i niezawisłego sędziego. To jest prawo nas wszystkich. Sšdy muszš pozostać apolityczne, także po to, by móc patrzeć władzy na ręce - podkreœla Waldemar Żurek. - Nie pozwólmy doprowadzić do demontażu demokratycznego państwa prawa i wprowadzenia jednolitej, niekontrolowanej władzy - dodaje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL