Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Sšd Apelacyjny uchylił immunitet b. prezesowi SA w Krakowie

Sad Apelacyjny w Krakowie
Fotorzepa/Marta Bogacz
Sšd Apelacyjny w Łodzi uchylił w poniedziałek immunitet byłemu prezesowi Sšdu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztofowi S. Jednoczeœnie nie wyraził zgody na jego zatrzymanie i ewentualne aresztowanie. Z takimi wnioskami wystšpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Decyzja Sšdu Dyscyplinarnego przy łódzkim SA zapadła na posiedzeniu niejawnym.

Uchylenie immunitetu pozwoli rzeszowskiej prokuraturze regionalnej, która prowadzi œledztwo dot. korupcji w SA w Krakowie, na postawienie zarzutów b. prezesowi tego sšdu. Œledczy chcš mu postawić zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia korzyœci majštkowej w wysokoœci co najmniej 376 tys. 300 złotych i przekroczenia w ten sposób uprawnień zwišzanych z pełnionš przez siebie funkcjš oraz uczestniczenia w tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Według œledczych grupa działała co najmniej od stycznia 2013 roku do listopada 2016 roku w Krakowie oraz w innych miejscowoœciach.

W zwišzku z tš sprawš zarzuty usłyszało dotychczas dziewięć osób, w tym m.in. dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa SA w Krakowie Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sšdownictwa Marcin B. Wszyscy oni przebywajš w aresztach.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL