Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Józef Pinior usłyszał zarzut oszustwa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Były senator Józef Pinior usłyszał zarzut oszustwa – potwierdziła prokuratura. Sprawa dotyczy podejrzenia wyłudzenia przez niego 5 tys. zł za fikcyjny wykład. Od ubiegłego roku Pinior jest podejrzany o łapówkarstwo i płatnš protekcję.

Naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu prok. Piotr Baczyński potwierdził, że zarzut dotyczšcy nieprzeprowadzonego w 2014 roku wykładu na jednej z uczelni, został postawiony 20 listopada. Józef Pinior nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaœnień. Grozi mu kara do oœmiu lat więzienia.

Baczyński podał, że zarzut został postawiony po przebadaniu dokumentacji i przesłuchaniu œwiadków.

Były senator powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu", który kilka dni temu opisał sprawę, że do tego zarzutu, tak jak i do wczeœniejszych, odniesie się w trakcie procesu. W rozmowie z mediami zaprzeczał, by miał dopuœcić się jakiegokolwiek przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu prokuratura nie odniosła się do informacji gazety. Piotr Baczyński powiedział PAP, że na razie nie wiadomo, kiedy zakończy się œledztwo ws. Piniora.

Pinior, w PRL jeden z najważniejszych działaczy opozycji na Dolnym Œlšsku, senator PO poprzedniej kadencji, jest też podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatnš protekcję. CBA zatrzymało byłego senatora i jego asystenta Jarosława Wardęgę pod koniec listopada zeszłego roku.

W grudniu 2016 r. poznański sšd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie byłego senatora i jego asystenta. Pinior zadeklarował, że udowodni w sšdzie swš niewinnoœć. Zarówno Pinior jak i Wardęga zgodzili się na podawanie nazwisk.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL