Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Grzegorz Schetyna o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy: Brakuje jednego weta

PAP/Jacek Turczyk
Chcę powiedzieć, że brakuje tego jednego weta. Ustawa o ustroju sšdów powszechnych "musi być załatwiona" i jej nie zostawimy - podkreœlił w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna, komentujšc decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw zmieniajšcych system sšdownictwa.

Prezydent Duda oœwiadczył, że zawetuje ustawy o Sšdzie Najwyższym i KRS, a podpisze ustawę o ustroju sšdów powszechnych.

"Dzisiaj chcę powiedzieć, że brakuje tego jednego weta. To jest ważna ustawa, ustawa o ustroju sšdów powszechnych, bo ona oddaje prokuratorowi generalnemu, politykowi PiS, politykowi większoœci rzšdzšcej możliwoœć obsadzania dyrektorów, zarzšdzajšcych osób, zarzšdzajšcych sšdami. Bardzo niebezpieczne. I bardzo wpływajšce na rzeczywistoœć dotyczšcš władzy sšdowniczej" - powiedział Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie.

W jego ocenie, sprawa ustawy o ustroju sšdów powszechnych "musi być załatwiona". "Jej nie zostawimy to bardzo chcę wyraŸnie powiedzieć" - zaznaczył lider PO

"Dzisiaj chcę powiedzieć, że wstawanie z kolan to jest proces, ale nie może polegać na tym, że zostaje się klęczšc na jednym kolanie" - powiedział Schetyna. "Trzeba mieć odwagę podnieœć głowę do góry i przyjšć konsekwentnie te wszystkie efekty wybijania się na prezydenckš niepodległoœć i suwerennoœć, na budowanie swojej pozycji" - dodał lider PO.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL