Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Władysław Kosiniak-Kamysz: Przypominajmy rzšdowi o jego porażce w miesięcznice naszego zwycięstwa

PAP/ Stanisław Rozpędzik
"Pozostawanie na ulicach w tym momencie, nic już nam nie da. Nie dajmy im jednak zapomnieć o tej porażce. Przypominajmy im o niej 24. dnia każdego miesišca" - napisał na swoim blogu przewodniczšcy PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentujšc weta prezydenta Andrzeja Dudy do ustaw o Sšdzie Najwyższym i KRS.

Szef ludowców cztery "kluczowe wnioski po prezydenckich wetach". Po pierwsze, jego zdaniem po dwóch latach udało się opozycji pokazać, że da się zatrzymać "walec PiS". "Dowiedliœmy, że nie jesteœmy bezsilni. Zobaczyli, że mogš mieć większoœć bezwzględnš, ale nie majš mšdroœci absolutnej" - napisał.

Zapowiedział też, że PSL będzie przyglšdał się wdrażaniu ustawy, której podpisanie prezydent zapowiedział - o ustroju sšdów powszechnych. "Musimy monitorować, jak korzysta z niej obecna władza i reagować jeœli pojawiš się nadużycia" - stwierdził, zastrzegajšc, że sšdownictwo wymaga reformy. "Jest jeden warunek: zmiany będš dla Polaków, nie dla polityków" - skomentował.

Kosiniak-Kamysz jest przekonany, że "ta władza nie odpuœci – ani sšdom, ani mediom, ani samorzšdom". "Dziœ PiS jest w defensywie, ale wcišż ma większoœć. Zranione będzie atakować na oœlep. Musimy być na to gotowi" - napisał na blogu.

Uznał również, że dalsze uliczne protesty nie majš sensu. "Oszczędzajmy siły. Przydadzš się przy kolejnych bataliach. Bo że takie będš, nie mam najmniejszej wštpliwoœci" - napisał.

Przewodniczšcy PSL wezwał do cyklicznego przypominania rzšdowi o prezydenckich wetach, "w miesięcznice naszego zwycięstwa" - jak okreœlił. "Nie dajmy im zapomnieć, że sš granice których przekraczać w Polsce nikomu nie wolno" - napisał ba swoim blogu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL