Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Szydło: Sondaże spadajš? Dobrze się stało

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Sondaże sš miarš, której trzeba się przyglšdać, ale to nie może dyktować polityki. Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz sš niższe. To impuls do roboty - mówiła była premier Beata Szydło w Radiu Kraków.

Obecna wicepremier mówiła w Radiu Kraków, że przez dwa lata swoich rzšdów Prawo i Sprawiedliwoœć realizowało swoje obietnice z kampanii wyborczej - przedstawiane podczas niej zobowišzania sš albo zakończone, albo w trakcie realizacji - zapewniła Szydło.

W tej sytuacji według Szydło potrzebny jest nowy impuls do działania. Tym impulsem majš być nowe projekty przedstawione podczas konwencji PiS w ostatni weekend.

Jak zapewniła, naczelnym celem PiS jest polityka prorodzinna i jej sš podporzšdkowane kolejne plany partii rzšdzšcej - majš to być wyprawki dla uczniów, pienišdze dla matek za urodzenie drugiego dziecka w cišgu 30 miesięcy czy minimalna emerytura dla kobiet, które z racji wychowywania dzieci nie podjęły pracy zarobkowej.

Mowa była również o zapowiedzianych przez prezesa PiS cięciach zarobków polityków. Jak powtórzyła po Jarosławie Kaczyńskim Beata Szydło, "do polityki nie idzie się dla pieniędzy", a z powodu "misji i służby", co szczególnie jest widoczne w przypadku samorzšdowców.

- Tam kontrola społeczna powoduje, że samorzšdowcy czujš, że sš obserwowani. Niestety sš takie wypadki. Sš takie przykłady z poprzednich lat. Marszałek województwa z PSL został zatrzymany. Była sprawa na Podkarpaciu. Były też inne afery za czasów PO - mówiła Szydło, zapewniajšc, że sytuacja w PiS jest jasna: - Nie ma tolerancji dla takich działań.

Komentujšc spadki PiS w sondażach była premier stwierdziła, że sš one co prawda miarš, której należy się przyglšdać, ale nie mogš one "dyktować polityki".

- Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz sš niższe. To impuls do roboty - stwierdziła Szydło. Oceniła, że wygranš w poprzednich wyborach zapewniły PiS-owi kontakty z ludŸmi i należy do tego wrócić.  - Polityk jest mšdry mšdroœciš swoich wyborców - dodała była premier.

ródło: Radio Kraków

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL