Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Dorn: Macierewicz? Pęd do działania i niezrównoważenie

PAP, Jacek Bednarczyk
Zdaniem Ludwika Dorna dla interesów Rzeczypospolitej i sił zbrojnych obecny szef MON Antoni Macierewicz powinien stracić stanowisko. Dorn w TVN24 skrytykował ministra obrony m.in. za zakupy uzbrojenia, których dokonuje tak, jakby "wchodził do sklepu i brał to, co leży na półkach".

Zdaniem Dorna Macierewicz w MON "szkodzi o wiele bardziej, niż na przykład szkodziłby człowiek, który chciałby być tylko ministrem, w zwišzku z tym poddawał się błędnej niekiedy rutynie".

Były polityk PiS ocenił, że w przypadku Macierewicza "natężenie szkodliwoœci pędu do działania połšczonego z niezrównoważeniem natury intelektualnej i mocnymi przekonaniami ideowymi" jest zbyt duże. Dorn zastrzegł przy tym, że nie twierdzi, iż działaniom obecnego szefa MON towarzyszy "zła wola".

Dorn skrytykował Macierewicza m.in. za jego politykę kadrowš. Ocenił, że awansowani sš ludzie, którym "brak kompetencji, którzy nie mieli czasu, by dojrzeć przy bardziej doœwiadczonych, wyższych oficerach i czujš się zagubieni". - A jak czujš się zagubieni, to nastawiajš żagle tylko na wiatr, na natchnienie z ust pana ministra - dodał.

Również zakupy, którymi chwali się MON, nie powinny być, zdaniem Dorna, powodem do dumy. - Macierewicz z pewnej koniecznoœci czyni cnotę. Te pienišdze, które sš w budżecie trzeba wydać - zauważył.

Zdaniem Dorna zakupy dokonywane przez MON wskazujš na "brak priorytetów". - Wchodzimy do sklepu i co stoi na półce, i jest w zasięgu ręki bierzemy po czym mówimy, że przecież wydaliœmy - stwierdził. Dodał, że w "siłach zbrojnych mamy 10-letni cykl planowania i programowania", które można modyfikować, ale ich radykalne zmienianie sprawia iż "wypada się z trasy".

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL