Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Adam Hofman: Szydło nie jest dłużej w stanie sprawować funkcji premiera

Facebook/Adam Hofman
Zdaniem byłego rzecznika PiS Adama Hofmana wybór Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera daje dużo możliwoœci.

Wiele wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki zastšpi Beatę Szydło na stanowisku premiera. Komitet Polityczny PiS zbierze się w sprawie rekonstrukcji rzšdu jutro po południu.

- Mamy pewnie tydzień aż się rzecz dokona. Trwajš obecnie negocjacje polityczne, bo nawet jeżeli w pierwszym kroku będzie tylko zmiana premiera, to potem i tak dojdzie do rekonstrukcji ministrów i w zwišzku z tym to tak wyglšda. Jakby zobaczyć, co niesie za sobš nowe otwarcie z premierem Morawieckim, to ono daje dużo ciekawych możliwoœci - ocenił w radiu ZET były rzecznik PiS Adam Hofman.

Był polityk dodał, że dobrze ocenia 2 lata Beaty Szydło. - Trzeba przyznać, że zrobiła to do czego była wybrana dobrze i trzeba jej oddać, naprawdę była w tych warunkach politycznych bardzo dobrym premierem - skomentował.

Zdaniem Hofmana na Szydło będzie czekać wysoka funkcja poza rzšdem. - Może prezydium Sejmu, może Marszałek? Marek Kuchciński może wejdzie do rzšdu - zastanawiał się.

Były rzecznik PiS dodał również, że cechy Mateusza Morawieckiego, które do tej pory były uważane za jego wady, obecnie mogš być jego siłš. - Nie budował żadnych politycznych sojuszy i to jest dziœ jego mocnš stronš, bo pokazuje, że stawia się na kogoœ, kto jest takim pragmatykiem rzšdzenia, nowym otwarciem w stosunkach z Uniš Europejskš, politykiem z dobrš opiniš w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu, to jest ważne dla Polski - ocenił.

ródło: Radio Zet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL