Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Rekonstrukcja rzšdu. Jutro spotkanie PiS

PAP/Paweł Supernak
Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu; będziemy rozmawiać na temat bieżšcej polityki, m.in. o rekonstrukcji rzšdu - poinformowała w œrodę w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek podkreœliła, że jeœli zapadnš decyzje, co do terminów oraz konkretnych zmian w rzšdzie i będzie "taka wola", to opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Rzeczniczka PiS pytana przez dziennikarzy, jakie scenariusze zmian w rzšdzie sš przewidywane, odparła: "W Komitecie jest ponad 30 osób, każdy będzie miał prawo wypowiadać się. Trudno dzisiaj przewidzieć, jakie będš scenariusze i jakie będš decyzje".

Mazurek pytana, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na premiera, powiedziała: "Zapewne dla wielu z nas tak". Podkreœliła również, że "trudno jej powiedzieć, czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim i Beatš Szydło, będš rozpatrywane jeszcze inne kandydatury". "To jest takie wróżenie z fusów i niemówienie o konkretach" - oceniła rzeczniczka PiS.

We wtorek Mazurek powiedziała, że nie jest tajemnicš, iż pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorzšdowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rzšdu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastšpić Morawiecki.

Dokonanie zmian w rzšdzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec paŸdziernika; nie podała, kto ma z niego odejœć, ani kim będš nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rzšdu Rafał Bochenek zapowiedział póŸniej, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rzšdu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujšce zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będš "podjęte w cišgu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL