Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Rząd PiS

Szydło do UE: Bierz przykład z Polski i Węgier

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Unio, popatrz na nasz region, popatrz na Polskę, popatrz na Węgry, bierz z nas przykład - apelowała premier Beata Szydło. Według niej Polska jest postrzegana "w wielu miejscach w Europie" jako kraj, który może dać nowy impuls, bo tu jest bezpiecznie i są wartości.

Szefowa rządu w wywiadzie dla Radia Maryja podkreśliła, że Europa ma problemy, ponieważ odeszła od wartości i zasad. Jak dodała dochodzą do niej głosy, że "Polska jest postrzegana w wielu miejscach w Europie jako kraj, który może dać ten nowy impuls Europie, ponieważ tutaj jest nie tylko, że bezpiecznie, ale tutaj są wartości".

Premier zaznaczyła, że "budowanie zdrowego społeczeństwa w oparciu o kanon wyniesiony z wychowania, wiary, tradycji" nie jest "absolutnie sprzeczne z byciem nowoczesnym". W ocenie premier Polakom próbuje się wmówić, że katolik chodzący co niedzielę do kościoła i jedzący z rodziną rosół nie jest nowoczesny.

- Ja protestuję, ja się uważam za osobę nowoczesną, tak samo jak i te osoby, które nie są wierzące, które mieszkają w mniejszej miejscowości, mają inne zajęcia. Każdy ma prawo do wyboru stylu życia jaki chce - powiedziała premier.

- Nie można dać sobie wmówić, że jeżeli my nie przyjmiemy stylu życia takiego, jaki obowiązuje w innych krajach europejskich, to my jesteśmy gorsi. Nie, my mamy swoje poglądy, swoje cele, swój styl życia, co nie znaczy, że nie jesteśmy Europejczykami - podkreśliła szefowa rządu.

Szydło zwróciła uwagę, że Polska ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników społecznego poparcia dla integracji europejskiej; podobnie jest - jak zauważyła premier - w innych krajach naszego regionu. - W krajach Europy zachodniej już tak nie jest. Tam jest bardzo duży sceptycyzm co do funkcjonowania w UE - mówiła.

- Unio, popatrz na nasz region, popatrz na Polskę, popatrz na Węgry, bierz z nas przykład - apelowała premier. - Myślmy o tej Unii, o jej przyszłości, nie dzielmy, a łączmy - podkreśliła Beata Szydło.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL