Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Szydło do UE: Bierz przykład z Polski i Węgier

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Unio, popatrz na nasz region, popatrz na Polskę, popatrz na Węgry, bierz z nas przykład - apelowała premier Beata Szydło. Według niej Polska jest postrzegana "w wielu miejscach w Europie" jako kraj, który może dać nowy impuls, bo tu jest bezpiecznie i sš wartoœci.

Szefowa rzšdu w wywiadzie dla Radia Maryja podkreœliła, że Europa ma problemy, ponieważ odeszła od wartoœci i zasad. Jak dodała dochodzš do niej głosy, że "Polska jest postrzegana w wielu miejscach w Europie jako kraj, który może dać ten nowy impuls Europie, ponieważ tutaj jest nie tylko, że bezpiecznie, ale tutaj sš wartoœci".

Premier zaznaczyła, że "budowanie zdrowego społeczeństwa w oparciu o kanon wyniesiony z wychowania, wiary, tradycji" nie jest "absolutnie sprzeczne z byciem nowoczesnym". W ocenie premier Polakom próbuje się wmówić, że katolik chodzšcy co niedzielę do koœcioła i jedzšcy z rodzinš rosół nie jest nowoczesny.

- Ja protestuję, ja się uważam za osobę nowoczesnš, tak samo jak i te osoby, które nie sš wierzšce, które mieszkajš w mniejszej miejscowoœci, majš inne zajęcia. Każdy ma prawo do wyboru stylu życia jaki chce - powiedziała premier.

- Nie można dać sobie wmówić, że jeżeli my nie przyjmiemy stylu życia takiego, jaki obowišzuje w innych krajach europejskich, to my jesteœmy gorsi. Nie, my mamy swoje poglšdy, swoje cele, swój styl życia, co nie znaczy, że nie jesteœmy Europejczykami - podkreœliła szefowa rzšdu.

Szydło zwróciła uwagę, że Polska ma obecnie jeden z najwyższych wskaŸników społecznego poparcia dla integracji europejskiej; podobnie jest - jak zauważyła premier - w innych krajach naszego regionu. - W krajach Europy zachodniej już tak nie jest. Tam jest bardzo duży sceptycyzm co do funkcjonowania w UE - mówiła.

- Unio, popatrz na nasz region, popatrz na Polskę, popatrz na Węgry, bierz z nas przykład - apelowała premier. - Myœlmy o tej Unii, o jej przyszłoœci, nie dzielmy, a łšczmy - podkreœliła Beata Szydło.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL