Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Rząd PiS

Kukiz: Wotum nieufności dla rządu to cyrk i gierki Platformy

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Nie będę głosował albo wstrzymam się od głosu - powiedział w czwartek lider Kukiz`15 Paweł Kukiz, pytany o stanowisko ws. złożonego przez PO wniosku o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło. Jak dodał, nie chce brać udziału w tym cyrku i gierkach Platformy Obywatelskiej.

PO złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec rządu 24 listopada. Grzegorz Schetyna, który został wskazany we wniosku jako kandydat na premiera zarzucił rządowi m.in. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada. Sejm zajmie się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło w czwartek.

Paweł Kukiz pytany w RMF FM, czy będzie głosował za konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, powiedział: "Albo w ogóle nie będę głosował - aby nie brać udziału w tym cyrku, tych gierkach Platformy Obywatelskiej - (...) oni robią to przede wszystkim, żeby mieszać; zdają sobie doskonale sprawę z tego, że nie ma takiej opcji, by ten rząd został odwołany - albo się wstrzymam od głosu. Nie chcę brać udziału w tym wariactwie" - mówił lider Kukiz`15.

"Ja już raz dałem temu rządowi wotum nieufności i nie ma potrzeby, bym co rok, co pół roku to potwierdzał, to co powiedziałem" - dodał.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL