Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Karczewski: mojej wdzięczności dla premier nie wyrazi żaden, nawet najpiękniejszy bukiet kwiatów

PAP/Leszek Szymański
Swoim œwietnym przemówieniem w Sejmie pani premier Beata Szydło potwierdziła swojš wielkš klasę i politycznš siłę; mojej wdzięcznoœci dla pani premier nie wyrazi żaden, nawet najpiękniejszy bukiet kwiatów - napisał w czwartek na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Premier Szydło zabrała w czwartek głos podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufnoœci złożonym przez PO. Jak oceniła, wniosek służy tylko i wyłšcznie tym, "którzy chcš, żeby w Polsce dobrze się nie działo, którzy chcš i myœlš o tym, jak zdestabilizować sytuację w naszej ojczyŸnie". To stek kłamstw i oszczerstw - powiedziała.

Broniła też osišgnięć swojego rzšdu, wskazujšc m.in., że przywrócił on Polakom godnoœć, wiarę w swoje państwo i w to, że "można rzšdzić uczciwie, sprawiedliwie i że może być w ich kraju po prostu dobrze".

W czwartek po południu zbierze się Komitet Polityczny PiS, którego tematem ma być rekonstrukcja rzšdu. Następnie - o godz. 20 - w siedzibie PiS obradować będzie klub Prawa i Sprawiedliwoœci. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że tego dnia zapadnie decyzja, czy będzie zmiana premiera.

Według doniesień medialnych to Morawiecki miałby zastšpić Szydło na stanowisku premiera. Rzecznik PiS Beata Mazurek mówiła w ostatnich dniach, że nie jest tajemnicš, że taka kandydatura się pojawiła.

Szydło i Morawiecki przybyli w czwartek po południu do siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL