Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Sasin: nikt nie jest lepszym kandydatem od Morawieckiego do realizacji nowego etapu

Fotorzepa, Radek Pasterski
Powinniœmy się rozwijać szybciej; nikt inny jak Mateusz Morawiecki nie jest lepszym kandydatem do tego, by realizować jako premier nowy etap w naszej polityce - ocenił w czwartek w TVP Info poseł PiS Jacek Sasin.

W czwartek rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała, że premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta. Komitet Polityczny PiS wysunšł na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego. 

Sasin podkreœlił, że Polska "powinna rozwijać się jeszcze szybciej". "Nikt inny jak Mateusz Morawiecki, który od 2 lat zawiaduje politykš gospodarczš rzšdu i odniósł tak wielkie, spektakularne sukcesy (...), nie jest lepszym kandydatem do tego, żeby ten nowy etap w naszej polityce realizować - już jako premier - a nie jako wicepremier" - dodał .

Jak dodał, ważna jest też kwestia budowy pewnej pozycji Polski w relacjach międzynarodowych. Jego zdaniem Morawiecki jako premier "będzie potrafił to zrobić jeszcze lepiej niż było to w ostatnich dwóch latach". 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL