Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Pawłowicz: Chwilowa zmiana ról. Szydło wkroczy do akcji

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz zapewnia, że wszystko jest pod kontrolš. - Beata Szydło wkroczy do ważnej akcji - informuje posłanka PiS.

W czwartek Komitet Polityczny PiS przyjšł rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i jednoczeœnie wysunšł kandydaturę na szefa rzšdu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji wotum zaufania dla rzšdu zaplanowano na wtorek.

Premier Szydło w czwartek na Twitterze podziękowała za wyrazy wsparcia. "Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem" - napisała Szydło. 

Według nieoficjalnych informacji PAP podczas głosowania nad kandydaturš Morawieckiego dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała "za".

Krystyna Pawłowicz uspokoiła wyborców Prawa i Sprawiedliwoœci. "Spokojnie!!! Pani Premier Beata Szydło nie odchodzi! Będzie wicepremierem. Reszta bez zmian" - napisała posłanka PiS.

"Chwilowa zmiana pozycji i ról! W odpowiedzi na „ulicę i zagranicę”. Wszystko jest pod kontrolš. Liczymy na dalsze poparcie Polaków dla reform i odbudowywania Polski. Pani Premier Beata Szydło jeszcze wkroczy do akcji. Do ważnej akcji" - dodała Pawłowicz.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL