Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Rząd PiS

Pawłowicz: Chwilowa zmiana ról. Szydło wkroczy do akcji

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. - Beata Szydło wkroczy do ważnej akcji - informuje posłanka PiS.

W czwartek Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera i jednocześnie wysunął kandydaturę na szefa rządu dotychczasowego wicepremiera Mateusz Morawieckiego. Według nieoficjalnych informacji wotum zaufania dla rządu zaplanowano na wtorek.

Premier Szydło w czwartek na Twitterze podziękowała za wyrazy wsparcia. "Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem" - napisała Szydło. 

Według nieoficjalnych informacji PAP podczas głosowania nad kandydaturą Morawieckiego dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała "za".

Krystyna Pawłowicz uspokoiła wyborców Prawa i Sprawiedliwości. "Spokojnie!!! Pani Premier Beata Szydło nie odchodzi! Będzie wicepremierem. Reszta bez zmian" - napisała posłanka PiS.

"Chwilowa zmiana pozycji i ról! W odpowiedzi na „ulicę i zagranicę”. Wszystko jest pod kontrolą. Liczymy na dalsze poparcie Polaków dla reform i odbudowywania Polski. Pani Premier Beata Szydło jeszcze wkroczy do akcji. Do ważnej akcji" - dodała Pawłowicz.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL