Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Streżyńska: Każdy z ministrów liczy się z dymisjš

PAP/ Paweł Supernak
- Likwidacja Ministerstwa Cyfryzacji byłaby złym sygnałem międzynarodowym - oceniła minister Anna Streżyńska, komentujšc medialne zapowiedzi. Podkreœliła, że cyfryzacja jest ważna dla gospodarki i społeczeństwa.

Streżyńska, we wtorek w TVN24 pytana o doniesienia medialne zwišzane z likwidacjš resortu cyfryzacji, odpowiedziała, że to "tylko supozycje medialne". - Traktuje to jako "fake news" - dodała.

- Moje zniknięcie jako ministra być może będzie jakimœ sygnałem dla moich pracowników (...). Natomiast zniknięcie Ministerstwa Cyfryzacji to zupełnie inny kaliber - oceniła Streżyńska. - W czasach, kiedy ministrowie cyfryzacji zostajš wicepremierami, ponieważ cyfryzacja jest tak ważna dla gospodarki i społeczeństwa, likwidacja takiego ministerstwa (...) byłaby bardzo złym sygnałem międzynarodowym - oceniła.

Jej zdaniem byłoby to "cofnięcie się i to nie tylko do czasów Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które było mało sprawne i zainteresowane trochę innymi rzeczami, ale wręcz poza ten okres, czyli do czasu, kiedy w ogóle nie było nikogo, kto by koordynował działania cyfryzacyjne". Dodała, że "odziedziczyliœmy po tym okresie szereg wyspowych rozwišzań, bardzo kosztownych i zazwyczaj słabo działajšcych".

Minister pytana, o relacje z premier Beatš Szydło, powiedziała, że sš "takie, jakie powinny być między szefem a jednym z wykonawców jakiegoœ zadania czy misji". - Często mamy spotkania takie podsumowujšce pewne odcinki czasowe i to jest mniej więcej raz na kwartał. Wtedy spotykamy się sam na sam i rozmawiamy o całym przekroju działań - dodała.

Podkreœliła, że w rzšdzie ma "wsparcie ze strony wszystkich trzech wicepremierów". - Bardzo dobrze nam się współpracuje i tak się składa, że akurat ich sektory się intensywnie informatyzujš - mówiła.

Zdaniem szefowej resortu cyfryzacji każdy z ministrów "liczy się z dymisjš, bo to jest taki kontrakt, który nie jest wieczny".

Pytana, czy jest pogodzona z ewentualnym odwołaniem ze stanowiska ministra cyfryzacji, odpowiedziała: "jestem zawsze pogodzona z takimi faktami, które sš nieuchronne, a dopóki one nie nastšpiš, po prostu robię swoje". - Żeby ta końcówka pokazała, że jednak warto było we mnie zainwestować publiczne pienišdze, bo przecież podatnicy płacš mojš pensję - podsumowała. Zaznaczyła, że w ostatnich dwóch latach udało się zrobić więcej niż przez poprzednie 25 lat.

Premier Szydło w ubiegły wtorek zapowiedziała w TVN24, że będš zmiany w rzšdzie i te decyzje omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że w cišgu kilkunastu dni poinformuje o podjętych decyzjach.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL