Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Streżyńska: plotki o likwidacji resortu cyfryzacji - największy fake news w tym roku

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Plotki na temat likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji traktuję jako największy w tym roku fake news - podkreœla szefowa resortu Anna Streżyńska. Jak przypomniała, dwa lata temu pozostawienie ministerstwa i powierzenie jej kierownictwa było pomysłem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Anna Streżyńska odniosła w wywiadzie dla portalu interia.pl odnoszšc się do medialnych doniesień o ewentualnej likwidacji i "rozparcelowaniu" MC podkreœliła: "Plotki na temat likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji traktuję jako największy w tym roku fake news".

Szefowa MC przypomniała, że dwa lata temu ministerstwo zostało "ocalone" przed likwidacjš. "Pierwotnie planowano, że administracja przejdzie do MSWiA, a cyfryzacja do KPRM jako mały departament. Rozwišzanie, by ten resort zostawić i powierzyć mi kierownictwo, to pomysł prezesa Kaczyńskiego" - podkreœliła minister. 

Jak dodała, premier Beata Szydło "ani słowem" nie wspominała jej o tym, żeby była rozważana koncepcja podziału ministerstwa. Podkreœliła, że te doniesienia nie mogš być prawdziwe, bo "byłoby to totalnym zaprzeczeniem wszelkich dotychczasowych ustaleń, deklaracji i wspólnej pracy". 

Pytana, czy liczy się z utratš stanowiska ministra cyfryzacji, o czym spekulujš media, odparła: "każdy minister musi się liczyć z takš ewentualnoœciš, szczególnie jeœli wprowadza duże zmiany". "Nie każdemu odpowiada, że to ministerstwo jest tak aktywne, że ma rozpisany szczegółowo plan na przeprowadzenie cyfryzacyjnej zmiany, chce koordynować wydatki i redukować koszty" - podkreœliła Streżyńska. 

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rzšdu. Zmiany majš zostać ogłoszone w najbliższych kilkunastu dniach - poinformowała. Nie podała kto ma odejœć z rzšdu, ani kim będš nowi ministrowie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL