Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Wiceszef MON: PO atakuje ministra Macierewicza przy użyciu nieprawdziwych informacji

Fotorzepa/Jerzy Dudek
To kolejny, bardzo przykry przykład atakowania szefa MON Antoniego Macierewicza przy użyciu nieprawdziwych lub zmanipulowanych informacji - tak do œrodowego apelu posłów PO o zawieszenie ministra i wyjaœnienie jego powišzań, odniósł się w rozmowie z PAP wiceszef MON Michał Dworczyk.

Posłowie PO zwrócili się w œrodę do premier Beaty Szydło, by zawiesiła szefa MON Antoniego Macierewicza oraz wyjaœniła jego powišzania z osobami, które "mogš stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". PO złożyła też projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej w sprawie kontaktów ministra; chodzi m.in. o kontakty Macierewicza z osobami, o których pisze w swej ksišżce "Macierewicz i jego tajemnice" dziennikarz Tomasz Pištek.

"To kolejny, bardzo przykry przykład cynicznego wykorzystywania polskich Sił Zbrojnych do bieżšcej walki politycznej i atakowania ministra obrony narodowej przy użyciu nieprawdziwych lub zmanipulowanych informacji. Tym bardziej smutne jest to, że biorš w tym udział osoby, które do niedawna były współodpowiedzialne za kondycję wojska polskiego" - powiedział PAP Dworczyk, proszony o komentarz do inicjatyw Platformy.

Według wiceszefa sejmowej komisji obrony narodowej Czesława Mroczka (PO), komisja ma rozpatrzeć projekt dezyderatu PO na posiedzeniu za dwa tygodnie.

Dworczyk jest przekonany, że "dezyderat w takim duchu", jak proponujš posłowie Platformy, nie zostanie przyjęty. "Nie ma żadnych przesłanek, żeby oskarżać ministra obrony narodowej o powišzania, o których pisze pan redaktor Pištek, a powielajš posłowie PO" - ocenił Dworczyk.

Ksišżka Tomasza Pištka - jak wynika z informacji podawanych przez wydawcę - ma opisywać i dokumentować m.in. "powišzania ministra z wybitnym gangsterem-finansistš Siemionem Mogilewiczem", który - jak podano - "współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem".

W lipcowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Pištek mówił też o znajomoœci szefa MON z Robertem Luœniš, b. współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL. "Badajšc (...) biznesowe powišzania Macierewicza, trafiłem na Roberta Jerzego Luœnię, który w latach 80. był płatnym konfidentem SB, prowadzonym przez Józefa Nadworskiego - oficera majšcego liczne, wieloletnie i bardzo bliskie zwišzki z głównym szpiegiem GRU (sowiecki, a potem rosyjski wywiad wojskowy - przyp. red.) w Polsce, Markiem Zielińskim" - opowiadał dziennikarz.

W zeszłym roku "Gazeta Wyborcza" donosiła z kolei o kontaktach Macierewicza z Alfonse D'Amato, b. republikańskim senatorem i lobbystš amerykańskich koncernów zbrojeniowych.

Pod koniec czerwca szef MON złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwoœci popełnienia przestępstwa przez dziennikarza, w zwišzku z treœciš jego ksišżki. Sprawę bada warszawska prokuratura okręgowa.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL