Rząd PiS

Terlecki o PFN: Rząd musiał podjąć działania

PAP/Radek Pietruszka
Polska Fundacja Narodowa, która realizuje kampanię "Sprawiedliwe sądy" działa zgodnie z prawem; nie widzimy żadnego powodu do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zdaniem Terleckiego, została rozpętana "histeria" ws. reformy sądownictwa, którą chce przeprowadzić rząd PiS. Według niego, miało to "zdezorientować" część opinii publicznej, "że PiS chce dokonać jakiegoś zamachu na niezawisłość sądów, na trójpodział władzy". "Co oczywiście jest nieprawdą" - podkreślił. 

"W takiej sytuacji jest również naturalne, że rząd musiał podjąć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby te histerię zrównoważyć i uspokoić" - przekonywał Terlecki. 

Zapewnił, że PFN działa "zgodnie z prawem". "Nie widzimy żadnego powodu, do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej" - stwierdził Terlecki. 

Jak wyjaśnił, kampania PFN jest adresowana do wszystkich Polaków, m.in. do tych którzy są przekonani, że system prawny, system wymiaru sprawiedliwości, wymaga gruntownej reformy. "Chcemy ich przekonać, że rząd wie o tym i że reforma zostanie przeprowadzana" - zaznaczył szef klubu PiS.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL