Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Terlecki o PFN: Rzšd musiał podjšć działania

PAP/Radek Pietruszka
Polska Fundacja Narodowa, która realizuje kampanię "Sprawiedliwe sšdy" działa zgodnie z prawem; nie widzimy żadnego powodu do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Zdaniem Terleckiego, została rozpętana "histeria" ws. reformy sšdownictwa, którš chce przeprowadzić rzšd PiS. Według niego, miało to "zdezorientować" częœć opinii publicznej, "że PiS chce dokonać jakiegoœ zamachu na niezawisłoœć sšdów, na trójpodział władzy". "Co oczywiœcie jest nieprawdš" - podkreœlił. 

"W takiej sytuacji jest również naturalne, że rzšd musiał podjšć pewne działania, także o charakterze medialnym, aby te histerię zrównoważyć i uspokoić" - przekonywał Terlecki. 

Zapewnił, że PFN działa "zgodnie z prawem". "Nie widzimy żadnego powodu, do wszczynania w tej sprawie histerii medialnej" - stwierdził Terlecki. 

Jak wyjaœnił, kampania PFN jest adresowana do wszystkich Polaków, m.in. do tych którzy sš przekonani, że system prawny, system wymiaru sprawiedliwoœci, wymaga gruntownej reformy. "Chcemy ich przekonać, że rzšd wie o tym i że reforma zostanie przeprowadzana" - zaznaczył szef klubu PiS.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL