Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Jarosław Sellin po nawałnicach: Państwo polskie zachowało się właściwie

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Premier Beata Szydło osobiœcie odwiedzała tereny najbardziej poszkodowane nawałnicš. Była też szybka reakcja służb podległych MSWiA oraz wojska - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że "państwo polskie zachowało się właœciwie".

Sellin w radiowej Jedynce odniósł się do doniesień medialnych o zbyt póŸnej reakcji rzšdu ws. skutków nawałnic, jakie przeszły nad Polskš w nocy z pištku na sobotę.

- Pani premier osobiœcie odwiedzała tereny najbardziej poszkodowane nawałnicš, była też szybka reakcja służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, zwłaszcza straży pożarnej - tysišce wręcz interwencji ze strony tych służb. I szybka także decyzja o konkretnej pomocy finansowej tym osobom najbardziej poszkodowanym. Także wojsko zostało uruchomione. Także tutaj państwo polskie zachowało się właœciwie - mówił Sellin.

Premier Beata Szydło we wtorek odwiedziła w Pomorskiem miejsca dotknięte nawałnicš. Na konferencji prasowej w miejscowoœci Czyczkowy k. Brus w woj. pomorskim mówiła, że "musimy mieć œwiadomoœć, i mamy tę œwiadomoœć, że ta praca będzie trwała bardzo długo, ponieważ ogrom szkód jest bardzo wielki".

Zapewniła, że służby będš działać do końca, aż wszystkie szkody zostanš usunięte. Dodała, że służby pracujš od pištkowej nocy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL