Mariusz Błaszczak: Europa musi zamknąć drzwi

aktualizacja: 17.08.2017, 20:38
Foto: PAP/Marcin Obara

- System relokacji uchodźców to mechanizm skłaniający ludzi, by napływali do Europy - powiedział Mariusz Błaszczak.

REDAKCJA POLECA

W czwartek po południu w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie wjechała furgonetka. Według lokalnych mediów potrąconych zostało kilkadziesiąt osób, co najmniej jedna zginęła, a ponad 20 zostało rannych. Policja podała, że doszło do ataku terrorystycznego.

Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak złożył kondolencje rodzinom ofiar. Mówiąc o motywach działania zamachowca, polityk PiS powiedział: "Nie ma skutecznych procedur, to jest sposób działania tych ludzi, jedyna możliwość to, że Europa zamyka drzwi".

- System relokacji uchodźców to mechanizm skłaniający ludzi, by napływali do Europy - dodał Błaszczak.

W TVP Info Błaszczak powiedział również, że rząd nie godzi się na przyjmowanie uchodźców. - Niektóre społeczeństwa daleko odeszły od swoich korzeni - powiedział minister.

 

Komentarz dnia
Żródło: tvp.info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE