Nie będzie śledztwa ws. listu "córki leśniczego"

aktualizacja: 25.07.2017, 10:57
Foto: Youtube

Stołeczna Prokuratura Okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa w tzw. sprawie córki leśniczego. Doniesienie złożyli posłowie PO po tym, jak minister Jan Szyszko przed kamerami wręczał kopertę od "córki leśniczego" szefowi MSWiA.

REDAKCJA POLECA

Przekazywanie koperty od tajemniczej "córki leśniczego" według posłów opozycji mogło mieć na celu załatwienie jakiejś sprawy, a co za tym idzie - stanowić przestępstwo z art. 230 KK, zaś "kto powołując się na wpływy w instytucji państwowej (...) podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Posłowie PO złożyli doniesienie do prokuratury, domagając się zatrzymania koperty oraz nagrania z chwili jej wręczenia jako dowodów i przesłuchania obydwu zainteresowanych ministrów.

Prokuratura jednak nie dopatrzyła się we wręczeniu koperty znamion jakiegokolwiek przestępstwa i wniosek oddaliła.

Koperta z kolei, wedle informacji ministra Jana Szyszko, została zwrócona nadawczyni i miała pokonać formalną drogę w dotarciu do rąk ministra Błaszczaka.

Komentarz dnia
Żródło: TVP Info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE