Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Jarosław Gowin o SN: Byłem na urlopie. Zapoznam się

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Piotr Guzik
Były minister sprawiedliwoœci Jarosław Gowin został zapytany przez dziennikarza o projekt ustawy o Sšdzie Najwyższym. Wicepremier powiedział, że był na urlopie i dopiero zapozna się z projektem

W œrodę wieczorem na stronach Sejmu został opublikowany projekt PiS dotyczšcy Sšdu Najwyższego, który przewiduje m. in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku "z wyjštkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwoœci". 

Przeciw planom zmian w sšdownictwie protestowało w niedzielę przed Sejmem kilka tys. przedstawicieli opozycji. Demonstrację zorganizowały partie i œrodowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem. Po niedzielnych demonstracjach budynek Sejmu został odgrodzony barierkami, a osoby, które chcš wejœć na teren parlamentu muszš przejœć do wejœcia znajdujšcego się przy biurze przepustek. Całoœć ochrania policja.

Opinii na temat projektu nie chciał przekazać wicepremier Jarosław Gowin. - Jestem pierwszego dnia po urlopie, jak się zorientuję, zapoznam z tym projektem - będę do pańskiej dyspozycji - odpowiedział na konferencji prasowej.

- Do wczoraj się zajmowałem rękš w gipsie mojego wnuka, ale jak rozpoznam sytuację, tak jak powiedziałem, będę do pana dyspozycji - dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL