Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Premier: "córka leśniczego" to wypadek przy pracy, który nie powinien się zdarzyć

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sprawa "córki leœniczego" to wypadek przy pracy, który w ogóle nie powinien się zdarzyć, na pewno będzie to wyjaœniane - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla telewizji internetowej wPolsce.pl.

Przed wtorkowym posiedzeniem rzšdu operator Polsatu zarejestrował, jak minister œrodowiska Jan Szyszko podszedł do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka i wręczył mu kopertę. "To jest taka... córka leœniczego - powiedział Szyszko. - A to jest kamera Polsatu" - odparł Mariusz Błaszczak, machajšc w stronę obiektywu" - opisał zdarzenie portal PolsatNews.

"Tak, że tutaj, mówię, niech Pan to przeczyta, dobrze? - dodał na odchodne szef resortu œrodowiska. - Dobrze - zapewnił Błaszczak" - przytacza portal dalszš wymianę zdań przed posiedzeniem rzšdu.

Tego samego dnia, w czterech tweetach MSWiA napisało, że minister zwrócił korespondencję otrzymanš od Szyszki i poinformował go, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencjš przekazywanš z pominięciem drogi służbowej.

Resort zaznaczył, że jeżeli sprawa, którš we wtorek w ten sposób przekazywał minister œrodowiska leży w kompetencjach szefa MSWiA, to chętnie się z niš zapozna, gdy zostanie mu ona przekazana formalnš drogš służbowš.

Premier pytana w poniedziałek o krytykę opozycji m.in. tego zdarzenia oraz przejœcia byłej szefowej Kancelarii Prezydenta Małgorzaty Sadurskiej do zarzšdu PZU odpowiedziała, że œledzi te wydarzenia. Dopytywana czy sprawa "córki leœniczego" zostanie wyjaœniona odpowiedziała: "będzie wyjaœniona".

"To jest wypadek przy pracy, który w ogóle nie powinien się zdarzyć, ja nie wiem, jaka była treœć tej koperty i jakie to były dokumenty" - powiedziała Szydło.

"Na pewno to będzie wyjaœniane. Natomiast jeœli chodzi o paniš minister Małgorzatę Sadurskš, to jest osoba, która posiada wszelkie kompetencje do tego, żeby akurat trafić do spółki, do której trafiła i nie widzę tutaj niczego nadzwyczajnego. Jeżeli pani minister, w tej chwili pani prezes Małgorzata Sadurska, nie sprawdzi się na swojej funkcji, to będzie musiała odejœć z PZU, czy każdy inny prezes, bo to dotyczy wszystkich" - zaznaczyła szefowa rzšdu.

Jak oceniła obecne wyniki spółek skarbu państwa pokazujš, że zarzšdy działajš zupełnie inaczej niż w przypadku poprzedniego rzšdu. "Okazuje się, że spółki skarbu państwa mogš przynosić bardzo dobre wyniki, mogš inwestować, mogš angażować się w rozwój polskiej gospodarki" - mówiła Szydło.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL