Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Mariusz Błaszczak po zamachu w Londynie: Tragiczne uleganie multi-kulti

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które sš przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów w Europie Zachodniej to fakt, a nie incydenty - podkreœlił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że uleganie polityce multi-kulti oraz poprawnoœci politycznej przynosi "tragiczne żniwo".

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że zamachy, do których doszło m.in. w Wielkiej Brytanii to "nie sš żadne incydenty". Dodał, że metody przeprowadzenia sobotniego zamachu w Londynie wskazujš, że najbardziej prawdopodobnymi jego sprawcami sš islamscy terroryœci. - Zagrożenie terrorystyczne, zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które sš przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów jest faktem - podkreœlił minister na antenie TVP Info.

- Zachód Europy przeżywa kryzys tożsamoœciowy, to jest odejœcie od korzeni cywilizacyjnych Europy, a więc od chrzeœcijaństwa. To przynosi właœnie tragiczne żniwo. Uleganie polityce multi-kuluralizmu, uleganie poprawnoœci politycznej, to przynosi tragiczne żniwo - dodał Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się też do propozycji Komisji Europejskiej dotyczšcej relokacji uchodŸców. - Ja mogę powiedzieć wprost, że to co próbuje narzucić m.in. Polsce KE, na co się zgodził poprzedni rzšd koalicji PO-PSL, jest niedopuszczalne. To mogłoby przynieœć takie poważne wydarzenia, takie tragiczne wydarzenia jakie majš miejsce w Europie Zachodniej. Na szczęœcie w wyniku wyborów zmienił się rzšd. Obecny rzšd PiS nie ulega tej presji. My uszczelniamy granice zewnętrzne Polski, pomagamy też naszym partnerom w UE. Odeszliœmy od tej tragicznej w skutkach decyzji, otwierania granic, również naszego kraju na uchodŸców - powiedział.

Zdaniem ministra Unia Europejska musi zmienić swojš politykę migracyjnš, m.in. przez zamknięcie granic przed napływem muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu.

- Trzeba zmienić politykę migracyjnš. Trzeba postawić właœnie na wartoœci europejskie wynikajšce z chrzeœcijańskiej cywilizacji. Nie jest żadnym rozwišzaniem to, co widzimy zawsze po zamachach terrorystycznych. Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły, to nie jest rozwišzanie problemu. Tu muszš zostać podjęte stanowcze działania, konsekwentne działania, które wypleniš terroryzm, a jednym z elementów tych działań jest zakończenie polityki otwierania drzwi na napływ muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki, z Bliskiego Wschodu - ocenił minister.

W sobotę wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moœcie London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocš noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej szeœć osób, a ok. 50 trafiło do szpitala. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. Wœród rannych sš m.in. obywatele Australii i Francji. Nie ma informacji o tym, czy sš wœród nich sš również Polacy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL