Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Rząd PiS

Mariusz Błaszczak po zamachu w Londynie: Tragiczne uleganie multi-kulti

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które są przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów w Europie Zachodniej to fakt, a nie incydenty - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że uleganie polityce multi-kulti oraz poprawności politycznej przynosi "tragiczne żniwo".

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że zamachy, do których doszło m.in. w Wielkiej Brytanii to "nie są żadne incydenty". Dodał, że metody przeprowadzenia sobotniego zamachu w Londynie wskazują, że najbardziej prawdopodobnymi jego sprawcami są islamscy terroryści. - Zagrożenie terrorystyczne, zagrożenie zamachami terrorystycznymi, które są przeprowadzane przez muzułmańskich terrorystów jest faktem - podkreślił minister na antenie TVP Info.

- Zachód Europy przeżywa kryzys tożsamościowy, to jest odejście od korzeni cywilizacyjnych Europy, a więc od chrześcijaństwa. To przynosi właśnie tragiczne żniwo. Uleganie polityce multi-kuluralizmu, uleganie poprawności politycznej, to przynosi tragiczne żniwo - dodał Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się też do propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej relokacji uchodźców. - Ja mogę powiedzieć wprost, że to co próbuje narzucić m.in. Polsce KE, na co się zgodził poprzedni rząd koalicji PO-PSL, jest niedopuszczalne. To mogłoby przynieść takie poważne wydarzenia, takie tragiczne wydarzenia jakie mają miejsce w Europie Zachodniej. Na szczęście w wyniku wyborów zmienił się rząd. Obecny rząd PiS nie ulega tej presji. My uszczelniamy granice zewnętrzne Polski, pomagamy też naszym partnerom w UE. Odeszliśmy od tej tragicznej w skutkach decyzji, otwierania granic, również naszego kraju na uchodźców - powiedział.

Zdaniem ministra Unia Europejska musi zmienić swoją politykę migracyjną, m.in. przez zamknięcie granic przed napływem muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu.

- Trzeba zmienić politykę migracyjną. Trzeba postawić właśnie na wartości europejskie wynikające z chrześcijańskiej cywilizacji. Nie jest żadnym rozwiązaniem to, co widzimy zawsze po zamachach terrorystycznych. Malowanie chodników w różnokolorowe obrazki, czy też teraz w Wielkiej Brytanii tatuowanie pszczoły, to nie jest rozwiązanie problemu. Tu muszą zostać podjęte stanowcze działania, konsekwentne działania, które wyplenią terroryzm, a jednym z elementów tych działań jest zakończenie polityki otwierania drzwi na napływ muzułmańskich imigrantów z północnej Afryki, z Bliskiego Wschodu - ocenił minister.

W sobotę wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali za pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej sześć osób, a ok. 50 trafiło do szpitala. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. Wśród rannych są m.in. obywatele Australii i Francji. Nie ma informacji o tym, czy są wśród nich są również Polacy.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL