Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

PO zlożyła wniosek o odwołanie Macierewicza

PAP/Artur Reszko
Platforma Obywatelska złożyła w pištek w Sejmie wniosek o wotum nieufnoœci dla szefa MON Antoniego Macierewicza. Według PO, Polacy oczekujš odwołania Macierewicza, aby wyjaœnić skandale, które "toczš" MON.

"Jest wiele rzeczy, wiele spraw i wiele powodów, które motywujš nas do takiego działania" - mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiadajšc złożenie wniosku. "Sytuacja, która stawia w ostatni dniach jeszcze więcej znaków zapytania wokół aktywnoœci Macierewicza i jego współpracowników motywuje nas do takich działań" - dodał.

B. minister obrony Tomasz Siemoniak (PO) przekonywał, że Macierewicz, jako szef MON, to "afery, skandale i złe zdarzenia". "Macierewicz musi odejœć" - oœwiadczył. Jego zdaniem, działania Macierewicza obniżajš bezpieczeństwo Polski.

Platforma wnioskowała już raz o odwołanie Macierewicza - w lipcu 2016 roku.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufnoœci wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufnoœci większoœciš głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufnoœci może być poddany pod głosowanie nie wczeœniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL