Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Błaszczak: rzšd nie narazi bezpieczeństwa Polaków, nie będziemy przyjmować emigrantów

PAP/Marcin Obara
Rzšd nie podejmie decyzji, które naraziłyby bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodŸcami – powiedział w pištek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Zdaniem szefa MSWiA kolejne zamachy terrorystyczne we Francji to "rezultat dziesištek lat prowadzenia polityki multikulturalizmu" i braku stanowczej reakcji ze strony władz w Paryżu.

"Jaka stšd płynie nauka dla Polski? Otóż taka, żeby nie popełniać tych błędów, jakie Francja (popełniła) kilkadziesišt lat temu. W zwišzku z tym obecny rzšd zmienił politykę rzšdu poprzedniego - nie przyjmujemy uchodŸców, de facto imigrantów z Afryki Północnej i z Bliskiego Wschodu" – powiedział szef MSWiA w rozmowie z TVP1 i TVP Info. Zwrócił przy tym uwagę, że według sondaży większoœć Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodŸców.

Zdaniem Błaszczaka pomysł Komisji Europejskiej, by przeprowadzić przymusowš relokację uchodŸców to "de facto zaproszenie kolejnych fal imigracyjnych z Afryki i z Bliskiego Wschodu, ale także z Azji do Europy". Pytany o będšce w opozycji PO i Nowoczesnš, które uważajš, że Polska powinna przyjšć uchodŸców, Błaszczak powiedział: "To sš ludzie zaczadzeni lewicowš ideologiš multikulturalizmu, która przynosi krwawe żniwo na zachodzie Europy, ale na szczęœcie oni nie majš wpływu na decyzje podejmowane przez polski rzšd".

"Obecny polski rzšd nie podejmie decyzji, które by naraziły bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować emigrantów zwanych uchodŸcami" – podkreœlił Błaszczak.

Jednoczeœnie zaznaczył, że Polska jest solidarna, ale z "prawdziwymi uchodŸcami" i "prawdziwymi ofiarami wojny, jaka toczy się w Syrii". Minister wymienił przy tym pomoc dla obozów dla uchodŸców w Libanie i Jordanii oraz dofinansowanie odbudowy szpitala w Aleppo w Syrii i remontów mieszkań w tym kraju. Zdaniem Błaszczaka obecna pomoc jest wyższa niż za czasów poprzedniego rzšdu i efektywna, bo œwiadczona na Bliskim Wschodzie, a nie w Europie.

Pytany o złożony w pištek w Sejmie wniosek PO o wotum nieufnoœci dla szefa MON Antoniego Macierewicza Błaszczak ocenił, że to "dowód bezradnoœci programowej opozycji". "Opozycja wyróżnia się tym, że jest wœciekła. Nie przedstawia żadnych pomysłów, chyba że weŸmiemy pod uwagę pomysły Grzegorza Schetyny o likwidacji CBA, IPN-u i urzędów wojewódzkich" - powiedział szef MSWiA.

Według polityków PO Polacy oczekujš odwołania Macierewicza, aby wyjaœnić skandale, które "toczš" MON.

W czwartek wieczorem w centrum Paryża, w pobliżu Pól Elizejskich jeden policjant zginšł, a dwóch zostało rannych w strzelaninie. Zginšł też napastnik. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Kondolencje w zwišzku z atakiem złożyła w pištek narodowi francuskiemu premier Beata Szydło.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL