Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Rafał Bochenek: Wniosek o wotum nieufności to walka buldogów pod dywanem

Rzecznik rzšdu Rafał Bochenek
PAP/ Jakub Kamiński
Wniosek PO o wotum nieufnoœci wobec rzšdu to konstruktywne ubieganie się o fotel szefa opozycji, to rywalizacja pomiędzy politykami PO i Nowoczesnej - ocenił rzecznik rzšdu Rafał Bochenek.

Platforma Obywatelska w pištek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu. Jako kandydat na premiera wskazany został w nim lider PO Grzegorz Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufnoœci wobec rzšdu.

Bochenek, pytany, jaki jego zdaniem jest cel składania przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu premier Beaty Szydło odparł, że ciężko mu się do tego odnosić.

- Przede wszystkim ja bym okreœlił to wotum nieufnoœci jako konstruktywne ubieganie się o fotel szefa opozycji, bo to jest ewidentna rywalizacja pomiędzy politykami PO i Nowoczesnej, kto jest ważniejszy, kto powinien stać na czele polskiej opozycji - powiedział na konferencji prasowej rzecznik rzšdu.

Bochenek ocenił, że jest to awantura i kłótnia pomiędzy PO i Nowoczesnš, która - jak podkreœlił - odbywa się pomiędzy tymi ugrupowaniami od wielu miesięcy. - Niby chcš razem współpracować, kuluarowo się kłócš, jakaœ walka buldogów pod dywanem, nic nowego - dodał.

Na spotkaniu ws. wniosku o wotum nieufnoœci nie stawi się lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, o czym poinformował PAP wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Przewodniczšcy PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreœlił, że PSL jest chętne do rozmów. Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zaznaczyła, że jej ugrupowanie jest otwarte do rozmów, ale czeka na szczegóły dot. terminu spotkania.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL