Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Wypadek Szydło. Premier wyszła ze szpitala

Beata Szydło
PAP/Leszek Szymański
Premier Beata Szydło opuœciła wieczorem szpital w Warszawie, gdzie przebywała po wypadku w Oœwięcimiu. Premier podziękowała służbom medycznym, ratowniczym i policji, a także wszystkim Polakom, którzy okazywali jej wiele serca. Zapowiedziała, że we wtorek poprowadzi posiedzenie rzšdu.

Szefowa rzšdu trafiła do szpitala w zeszły pištek po wypadku samochodowym w Oœwięcimiu. Oprócz premier ranni zostali w nim także dwaj funkcjonariusze BOR. We wtorek prokuratorski zarzut w tej sprawie usłyszał Sebastian K., 21-letni kierowca fiata seicento, które uderzyło w pojazd z Beatš Szydło na pokładzie.

"Po tygodniu cieszę się, że mogę się z państwem zobaczyć, spotkać. Wiem, że wielu z was cały tydzień tu ze mnš dzielnie trwało, za co serdecznie dziękuję" - zwróciła się do dziennikarzy na briefingu przed Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie szefowa rzšdu. "W tej chwili kilka dni odpoczynku na ul. Parkowej, we wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii po posiedzeniu Rady Ministrów" - dodała.

"Dziękuje wszystkim tym, którzy ratowali nas, pomagali nam, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji" - podkreœliła Beata Szydło. Złożyła też podziękowania zespołom Szpitala Powiatowego œw. Maksymiliana w Oœwięcimiu i Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Premier podziękowała również "wszystkim Polakom", którzy - jak podkreœliła - okazywali jej "tak wiele serca". "Dziękuję za wszystkie smsy, za wszystkie telefony, maile, listy, słowa wsparcia, otuchy, które przekazywane mi były przez moich bliskich, przez moich współpracowników. Bardzo państwu serdecznie dziękuję" - powiedziała Szydło.

Po konferencji premier, odbył się briefing rzecznika rzšdu Rafała Bochenka, który także poinformował, że szefowa rzšdu będzie w najbliższym czasie przebywała w Warszawie. Zapewnił, że premier Szydło poprowadzi w najbliższy wtorek posiedzenie Rady Ministrów, na którym pojawi się m.in. projekt ustawy dotyczšcy sieci szpitali.

Rzecznik rzšdu podkreœlił, że mimo pobytu w szpitalu premier była cały czas aktywna, w szpitalu również spotykała się ze swoimi ministrami, podejmowała decyzje, "chociażby te dotyczšce składu Komisji Nadzoru Finansowego". "Tutaj odbywały się spotkania z ministrami, teraz będš odbywały się w Kancelarii Premiera" - dodał.

Bochenek dodał, że funkcjonariusz Biura Ochrony Rzšdu, który został ranny w wypadku w Oœwięcimiu przebywa jeszcze w szpitalu i pewnie przez jakiœ czas będzie musiał pozostać pod obserwacjš lekarzy na rehabilitacji. Dodał, że będzie on przebywać w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. "Będzie pod właœciwš, fachowš opiekš lekarzy. Tutaj również już przechodzi rehabilitację, jest pod troskliwš opiekš lekarzy, profesjonalistów, którzy tutaj pracujš" - zaznaczył.

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak w komunikacie opublikowany na Twitterze, po tym jak Beata Szydło opuœciła szpital podkreœlił, że siedmiodniowa hospitalizacja premier , umożliwiajšca pełnš obserwację, diagnostykę oraz leczenie zachowawcze, doprowadziła do stabilizacji stanu zdrowia. Zapowiedział, dalsze leczenie, w tym rehabilitacja prowadzone będš w trybie ambulatoryjnym.

"Zespół Medyczny pragnie podkreœlić, że uraz komunikacyjny, jakiego doznała pani Premier miał skutki wielomiejscowe. Szybko podjęta interwencja medyczna oraz pełna współpraca Pacjentki, pozwoliły na szybkie ukończenie etapu leczenia szpitalnego oraz zaplanowanie kontynuacji terapii w warunkach ambulatoryjnych" - czytamy w komunikacie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL