Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rynek pracy

USA: 190 tys. nowych miejsc pracy

Bloomberg
W listopadzie amerykańskie spółki stworzyły 190 tys. miejsc pracy, co wskazuje, że na rynku pracy nadal utrzymuje się dobra koniunktura po spadkach zatrudnienia w miesišcach, w których szalały huragany.

Takie dane podała w œrodę prywatna firma analityczna ADP Research Institute.

Sytuacja na rynku pracy jest zbieżna z innymi informacjami, które pokazujš, że zarówno popyt konsumpcyjny jak i inwestycje w spółkach zwiększajš się. To może zachęcać firmy do zwiększania zatrudnienia, aczkolwiek pracodawcy zaczynajš mieć kłopoty ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, bo przy bezrobociu najmniejszym od prawie 17 lat sytuacja na rynku pracy zaostrza się. Rzšdowe dane o zatrudnieniu w listopadzie majš być opublikowane w najbliższy pištek. Mediana prognoz wskazuje na jego wzrost o 200 tys.

- Rynek pracy jest rozgrzany do czerwonoœci, zatrudnienie roœnie we wszystkich sektorach i firmach o wszelkich rozmiarach – powiedział Mark Zandi, główny ekonomista Moody's Analytics. – Jedynym słabym punktem sš branże niszczone przez technologię, czego najlepszym przykładem sš sklepy detaliczne – dodał. Zandi ostrzega, że w przyszłym roku amerykańskiemu rynkowi pracy może grozić przegrzanie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL