Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie PGT

aktualizacja: 06.07.2016, 12:36

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce pomóc poszkodowanym przez firmę PGT, używającej marki Telefonia Polska Razem.

Jak informuje, w odpowiedzi na jego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa przez PGT (firma miała oszukać 221 abonentów), 24 czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia oraz usiłowania doprowadzenia w latach 2014 – 2015 na terenie całego kraju, szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Osoby te miały  zawierać z PGT umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych pod wpływem nieprawdziwych informacji co do podmiotu świadczącego usługi (przedstawiciele handlowi sugerowali, że reprezentują dotychczasowego dostawcę, który upada lub zmienia właściciela bądź ma lepszą ofertę) i warunków umowy, a następnie naliczano im opłaty abonamentowe i wyrównawcze wynikających z tych umów.

W związku z wszczęciem śledztwa prokuratorskiego, Prezes UKE zwrócił się do wszystkich pokrzywdzonych przez PGT osób z prośbą o zgłoszenie sprawy do UKE, celem jej przekazania do organów ścigania.

Prowadzi także z urzędu postępowanie administracyjne ws. nałożenia na operatora kary finansowej.

Komentarz dnia
Żródło: rpkom.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE