Wyniki przenoszenia numerów w II kw. 2016 r.: słabsi liderzy, mniej odstają tracący

aktualizacja: 06.07.2016, 18:20

374,5 tys. numerów mobilnych przeniesiono z sieci do sieci w II kwartale 2016 r. – wynika z danych zaprezentowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. To liczba mniejsza niż odnotowana przez urząd w pierwszych trzech miesiącach br. (411 tys.)

Dodatni bilans przenosin w okresie kwiecień-czerwiec zanotowali spośród dużych operatorów komórkowych tylko P4 (36,86 tys. numerów) i Orange Polska (15,8 tys.). Natomiast na minusie – choć mniejszym niż wcześniej - byli nadal Polkomtel (8,2 tys. numerów) oraz T-Mobile Polska (62,8 tys. straty).

Spośród MVNO dodatni bilans ma kolejny raz Virgin Mobile Polska, której wynik (13,89 tys. numerów) jest bliski temu zanotowanego przez Orange Polska.

Wyniki kolejnych miejsc należą do Viking Mobile (1,6 tys. numerów na plusie), Netii (928 numerów), FM Grup Mobile (661), Premium Mobile (621) i Telestrady (432).

Kwartał wcześniej najlepszy bilans przenoszenia numerów odnotował Play: 69 tys. Widać przy tym, że minione trzy miesiące przyniosły tej firmie dużo słabszy wynik.

Dodatnim rezultatem kwartalnym (20,1 tys.) cieszył się w poprzednim zestawieniu Orange Polska, a także - i to relatywnie wysokim - Virgin Mobile Polska (17,6 tys.).

UKE opublikował też dane o przenosinach numerów stacjonarnych. Rynek ten rośnie. W II kw. z sieci do sieci przeniesiono ponad 171 tys. numerów. Beneficjentami zmian są m.in. firma Globitel, Play, UPC, czy wielkopolska Inea.

Komentarz dnia
Żródło: rpkom.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE