Dominikana: Miejscowości turystyczne działają bez zmian

aktualizacja: 11.09.2017, 14:17
Foto: archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Huragan Irma nie miał wpływu na ruch turystyczny na Dominikanie. Miejscowości turystyczne działają bez zmian - przekonuje w komunikacie Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej

REDAKCJA POLECA
11.09.2017
Tesla pomaga uciec przed huraganem
11.09.2017
American Airlines wznawiają loty z Miami
11.09.2017
Ewakuacja Sint Maarten - najpierw Amerykanie, potem reszta
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Jak informuje Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej, wszystkie miejsca turystyczne w kraju działają normalnie, a huragan Irma nie spowodował zniszczeń w tym kraju. Drogi, porty i lotniska działają bez zmian we wszystkich regionach turystycznych w kraju. Nie ma problemów z dostawami prądu czy wody.

- We wszystkich miejscowościach turystycznych sytuacja jest bardzo dobra. Dzięki Bogu, a także wszystkim środkom bezpieczeństwa i działaniom prewencyjnym, nie doszło do zranienia żadnego turysty czy uszkodzenia infrastruktury hotelowej - ocenia sytuację minister turystyki Francisco Javier García, cytowany w komunikacie.

A prezes Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji Republiki Dominikańskiej (ASONAHORES) Joel Santos dodaje: Cieszymy się, że huragan, który przeszedł wzdłuż dominikańskich wybrzeży Oceanu Atlantyckiego nie spowodował zniszczeń, które uniemożliwiłyby działanie infrastruktury hotelowej czy innych podstawowych usług, które oferujemy turystom. Wyraźnym dowodem jest fakt, że turyści przylatują i wylatują z naszego kraju bez żadnych komplikacji.

Ministerstwo informuje, że hotele w turystycznych regionach jak Punta Cana (Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata), La Romana ( Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo) i pozostałe działają bez żadnych komplikacji. Wszystkie lotniska działają bez zmian i przyjmują loty z całej Ameryki i z głównych lotnisk w Europie. Porty turystyczne nie zostały uszkodzone i wznawiają działanie, odbywa się zwykły ruch na drogach, a wszystkie atrakcje turystyczne i wycieczki fakultatywne odbywają się w normalnym trybie.

"Republika Dominikańska to bezpieczny karaibski kierunek wakacyjny i zobowiązuje się oferować swoim gościom produkty i usługi na najwyższym poziome zgodnie z najlepszymi standardami ruchu turystycznego" - czytamy na zakończenie komunikatu.

POLECAMY

KOMENTARZE