Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Dominikana: Miejscowości turystyczne działajš bez zmian

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Huragan Irma nie miał wpływu na ruch turystyczny na Dominikanie. Miejscowoœci turystyczne działajš bez zmian - przekonuje w komunikacie Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej

Jak informuje Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej, wszystkie miejsca turystyczne w kraju działajš normalnie, a huragan Irma nie spowodował zniszczeń w tym kraju. Drogi, porty i lotniska działajš bez zmian we wszystkich regionach turystycznych w kraju. Nie ma problemów z dostawami pršdu czy wody.

- We wszystkich miejscowoœciach turystycznych sytuacja jest bardzo dobra. Dzięki Bogu, a także wszystkim œrodkom bezpieczeństwa i działaniom prewencyjnym, nie doszło do zranienia żadnego turysty czy uszkodzenia infrastruktury hotelowej - ocenia sytuację minister turystyki Francisco Javier García, cytowany w komunikacie.

A prezes Stowarzyszenia Hoteli i Restauracji Republiki Dominikańskiej (ASONAHORES) Joel Santos dodaje: Cieszymy się, że huragan, który przeszedł wzdłuż dominikańskich wybrzeży Oceanu Atlantyckiego nie spowodował zniszczeń, które uniemożliwiłyby działanie infrastruktury hotelowej czy innych podstawowych usług, które oferujemy turystom. WyraŸnym dowodem jest fakt, że turyœci przylatujš i wylatujš z naszego kraju bez żadnych komplikacji.

Ministerstwo informuje, że hotele w turystycznych regionach jak Punta Cana (Bávaro, Samaná, Sosúa, Cabarete, Puerto Plata), La Romana ( Bayahibe, Juan Dolio, Santo Domingo) i pozostałe działajš bez żadnych komplikacji. Wszystkie lotniska działajš bez zmian i przyjmujš loty z całej Ameryki i z głównych lotnisk w Europie. Porty turystyczne nie zostały uszkodzone i wznawiajš działanie, odbywa się zwykły ruch na drogach, a wszystkie atrakcje turystyczne i wycieczki fakultatywne odbywajš się w normalnym trybie.

"Republika Dominikańska to bezpieczny karaibski kierunek wakacyjny i zobowišzuje się oferować swoim goœciom produkty i usługi na najwyższym poziome zgodnie z najlepszymi standardami ruchu turystycznego" - czytamy na zakończenie komunikatu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL