Katar: Polacy, przyjeżdżajcie bez wiz

aktualizacja: 10.08.2017, 11:06
Foto: Pixabay

Polska znalazła się w gronie 33 krajów, których obywatele mogą podróżować do Kataru bez wcześniejszego wyrabiania wizy

Jak podaje serwis visitqatar.qa, Polacy, którzy przyjadą do Kataru, mogą zalegalizować swój pobyt podczas odprawy na lotnisku. Raz wydane pozwolenia jest ważne przez 180 dni i uprawnia do spędzenia w Katarze 90 dni w ciągu jednej długiej wycieczki lub kilku krótszych wizyt.

Poza Polską w grupie uprzywilejowanych państw znajdują się także: Austria, Bahamy, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Seszele, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.

Do tej pory za wizę do Kataru Polacy musieli płacić ok 25 euro.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE