Tysiące strażaków gaszą Kalifornię

aktualizacja: 10.07.2017, 09:28
Foto: AFP

Około 5 tysięcy strażaków walczyło tej nocy z 14 dużymi pożarami lasów, szalejącymi w środkowej części Kalifornii, na zachodzie USA. Dotychczas nie odnotowano ofiar śmiertelnych

REDAKCJA POLECA
12.07.2017
Włochy: Trwa walka z pożarami, najtrudniejsza sytuacja w rejonie Wezuwiusza
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Według lokalnych władz płoną tereny leśne w połowie drogi pomiędzy San Francisco a Los Angeles. Ogień strawił już prawie 24 tysiące hektarów lasów; pożar został ugaszony w zaledwie 15 procach.

W pobliżu miasta Santa Barbara około tysiąca strażaków przy wsparciu śmigłowców gaśniczych próbowało powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia. Inny pożar w hrabstwie Santa Barbara, który zniszczył 7800 hektarów lasów, również nie został jeszcze opanowany.

Nie udało się ugasić także pożaru na północ od Sacramento. Ogień strawił tam do tej pory 5600 hektarów lasów; spłonęło 17 budynków. Mieszkańcy musieli zostać ewakuowani, cztery osoby zostały ranne.

Fala upałów, z temperaturą przekraczającą 37 stopni Celsjusza, opanowała dużą część południowej Kalifornii, w tym megalopolis Los Angeles. Co prawda gubernator Kalifornii Jerry Brown oficjalnie ogłosił pod koniec kwietnia zakończenie trwającej od pięciu lat suszy, ale pozostawił w mocy przepisy dotyczące kontroli zużycia wody.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE