Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Na mundial bez wiz, wystarczy paszport kibica

AFP
Kibice udajšcy się na piłkarskie mistrzostwa œwiata wjadš do Rosji bez wiz - poinformowało w œrodę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na stronie internetowej

Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, a fani futbolu będš mogli wjechać bez wiz w okresie od 4 czerwca do 15 lipca, a do 25 lipca powinni opuœcić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak poinformował w komunikacie MSWiA, wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzajšcego tożsamoœć (paszport) oraz tzw. paszportu kibica czyli FAN-ID. Jest to dokument, spersonalizowana karta widza, którš mogš otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŒ.

Dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniajšcy do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

Wzór FAN-ID dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.fan-id.ru. Specjalnie dla kibiców zostanš uruchomione punkty na każdym z przejœć granicznych, w których będzie można uzyskać specjalnš kartę.

Identyfikator FAN-ID jest obowišzkowy dla wszystkich kibiców udajšcych się na piłkarski mundial. Uprawnia jego posiadacza do bezpłatnych przejazdów w miastach-gospodarzach w dni meczowe. Bez niego nie będzie można także wejœć na stadion.

W Kaliningradzie odbędš się cztery mecze: 16 czerwca Chorwacja - Nigeria, 22 czerwca Serbia - Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania - Maroko, 28 czerwca Anglia - Belgia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL