Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Strzały na Kapitolu

AFP
Kongres i Biały Dom były wczoraj zablokowane, bo w punkcie informacyjnym dla zwiedzajšcych Kapitol rozległy się strzały. Ranna została jedna z turystek

"Na Kapitolu miał miejsce odosobniony incydent. Nie ma czynnego zagrożenia dla ludzi" - podała waszyngtońska policja na Twitterze. Szef policji na Kapitolu, Matthew Verderosa, poinformował póŸniej, że mężczyzna wycišgnšł broń i wycelował jš w stronę policjantów, gdy podczas kontroli przy wejœciu do centrum obsługi zwiedzajšcych rozległ się alarm detektora metalu. Funkcjonariusze zaczęli strzelać do uzbrojonego mężczyzny.

Sprawca incydentu został ranny. Przewieziono go do szpitala, gdzie przeszedł operację. Według policji jego stan jest "krytyczny, ale stabilny". Według wstępnych ustaleń działał sam, a incydent na Kapitolu nie miał jakiegokolwiek zwišzku z terroryzmem.

Matthew Verderosa powiedział, że mężczyzna był już znany policji. Amerykańskie media poinformowały, że chodzi o 66-latka ze stanu Tennessee. Już w paŸdzierniku zeszłego roku miał on zakłócać posiedzenie Izby Reprezentantów USA. Według dziennika "USA Today" wykrzykiwał wówczas, że jest prorokiem. Od tamtej pory miał zakaz wstępu na teren Kongresu.

Podczas strzelaniny nie ucierpiał żaden z policjantów. Natomiast odłamkiem raniona została kobieta stojšca blisko sprawcy incydentu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL