Rozmaitości

W Sejmie powstał zespół do spraw turystyki

Gościem pierwszego posiedzenia zespołu była dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli (piąta od lewej).
Materiały prasowe.
Dwudziestu posłów i dwóch senatorów Prawa i Sprawiedliwości weszło w skład zespołu parlamentarnego do spraw turystyki. Inicjatorem jego powołania był minister z Kancelarii Premiera Adam Lipiński

O wydarzeniu poinformował wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie Andrzej Pawluszek, sympatyk PiS. W swoim komunikacie cytuje on Adama Lipińskiego, sekretarza stanu ds. parlamentarnych w Kancelarii Premiera: – Jestem parlamentarzystą z okręgu jeleniogórsko-legnickiego i dobrze wiem jak ważną rolę odgrywa turystyka dla gospodarki całego regionu. Celem działania zespołu jest wsparcie dla szeroko rozumianej turystyki.

Jak czytamy dalej, "podczas kolejnych posiedzeń zespołu, parlamentarzyści m.in. zapoznają się ze stanem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, funkcjonowaniem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz planami promocji turystycznej Polski w 2016 roku".

"Przewodniczącym zespołu jednogłośnie został wybrany poseł PiS ze Śląska Piotr Pyzik. - Polska turystyka potrzebuje mocniejszego głosu wsparcia w Parlamencie – podkreśla przewodniczący Piotr Pyzik, przypominając, że turystyka stanowi 6% PKB naszego kraju.

Parlamentarzyści zamierzają wspierać korzystne regulacje w zakresie turystyki, monitorować warunki prowadzenia działalności gospodarczej w obrębie turystyki a także inicjować i wspierać działania na rzecz promocji walorów turystycznych Polski. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na maj".

Zespoły parlamentarne to jedna z form aktywności posłów i senatorów przewidziana w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora i przez regulaminy Sejmu i Senatu. Mogą w nich działać przedstawiciele obu izb na raz, niezależnie od przynależności partyjnej i niezależnie od parytetów i bieżącej polityki. Zwykle gromadzą się w zespołach wokół jakichś konkretnych tematów, a ich prace służą promowaniu jakichś wartości.

Jak wyjaśnił nam Pawluszek, choć na razie w zespole znaleźli się jedynie parlamentarzyści z jednego ugrupowania, mają oni nadzieję, że dołączą do nich posłowie i senatorowie z innych klubów. Adam Lipiński zadeklarował bowiem, że chciałby, by zespół zastanawiał się nad problemami turystyki ponad podziałami politycznymi.

Źródło: turystyka.rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL