W Sejmie powstał zespół do spraw turystyki

aktualizacja: 18.03.2016, 20:01
Gościem pierwszego posiedzenia zespołu była dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli (piąta od lewej).

Dwudziestu posłów i dwóch senatorów Prawa i Sprawiedliwości weszło w skład zespołu parlamentarnego do spraw turystyki. Inicjatorem jego powołania był minister z Kancelarii Premiera Adam Lipiński

REDAKCJA POLECA

O wydarzeniu poinformował wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie Andrzej Pawluszek, sympatyk PiS. W swoim komunikacie cytuje on Adama Lipińskiego, sekretarza stanu ds. parlamentarnych w Kancelarii Premiera: – Jestem parlamentarzystą z okręgu jeleniogórsko-legnickiego i dobrze wiem jak ważną rolę odgrywa turystyka dla gospodarki całego regionu. Celem działania zespołu jest wsparcie dla szeroko rozumianej turystyki.

Jak czytamy dalej, "podczas kolejnych posiedzeń zespołu, parlamentarzyści m.in. zapoznają się ze stanem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, funkcjonowaniem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz planami promocji turystycznej Polski w 2016 roku".

"Przewodniczącym zespołu jednogłośnie został wybrany poseł PiS ze Śląska Piotr Pyzik. - Polska turystyka potrzebuje mocniejszego głosu wsparcia w Parlamencie – podkreśla przewodniczący Piotr Pyzik, przypominając, że turystyka stanowi 6% PKB naszego kraju.

Parlamentarzyści zamierzają wspierać korzystne regulacje w zakresie turystyki, monitorować warunki prowadzenia działalności gospodarczej w obrębie turystyki a także inicjować i wspierać działania na rzecz promocji walorów turystycznych Polski. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na maj".

Zespoły parlamentarne to jedna z form aktywności posłów i senatorów przewidziana w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora i przez regulaminy Sejmu i Senatu. Mogą w nich działać przedstawiciele obu izb na raz, niezależnie od przynależności partyjnej i niezależnie od parytetów i bieżącej polityki. Zwykle gromadzą się w zespołach wokół jakichś konkretnych tematów, a ich prace służą promowaniu jakichś wartości.

Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE