Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Jaki: zachowaniem prezydent Warszawy powinna się zajšć prokuratura

Patryk Jaki
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ucieka przed mieszkańcami Warszawy; uważam, że jej zachowaniem powinna się zajšć prokuratura - powiedział w poniedziałek przewodniczšcy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

W poniedziałek trwa rozprawa komisji weryfikacyjnej, która bada reprywatyzację kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, do której częœci w 2003 r. prawo nabył m.in. mšż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na œwiadka.

Na wczeœniejszej konferencji prasowej Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że korzysta z prawa do odmowy zeznań w charakterze œwiadka przed komisjš weryfikacyjnš, ponieważ stronš w sprawie jest jej mšż.

"Pani prezydent twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia, jak państwo widzicie, uciekła przed pytaniami. I tak samo ucieka przed nami już pół roku (...) Ucieka przed mieszkańcami Polski i mieszkańcami Warszawy" - powiedziała Jaki w poniedziałek przed rozpoczęciem rozprawy komisji weryfikacyjnej.

"Do tej pory (Gronkiewicz-Waltz) twierdziła, że była wzywana jako organ, w zwišzku z powyższym nie mogła się stawić; ale gdyby była wezwana jako œwiadek, to co innego" - mówił Jaki, dodajšc, że "to wszystko jest kuriozalne". Jego zdaniem, "celem pani prezydent jest to, żeby nie odpowiedzieć na kluczowe pytania".

Pytany, czy będš nowe formy grzywny lub dyscyplinowania prezydent stolicy, Jaki oœwiadczył, że "tym zachowaniem powinna zajšć się prokuratura". "Tzn. ocenić to zachowanie pod kštem ewentualnie niedochowania obowišzków, wynikajšcych z pełnienia władzy publicznej" - mówił. Dodał, że "niewykluczone jest", iż będzie o to wnosił. "I myœlę, że to jest już zachowanie na ocenę pod kštem ewentualnej odpowiedzialnoœci karnej" - ocenił szef komisji weryfikacyjnej.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL