Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Reprywatyzacja w Warszawie

Trzaskowski: Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wcześniej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W sprawie reprywatyzacji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wcześniej - ocenił w rozmowie z "SE" poseł PO Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem prezydent powinna wziąć udział w posiedzeniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna kontynuuje we wtorek rozprawę dotyczącą nieruchomości przy Noakowskiego 16 - jako świadek ma zeznawać m.in. mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Andrzej Waltz. Sprawę komisja zaczęła badać w poniedziałek - przesłuchała byłego szefa BGN Marcina Bajkę oraz lokatorów kamienicy. Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się jako świadek - oświadczyła, że odmawia zeznań jako świadek, bo sprawa dotyczy jej męża.

Kandydat PO na prezydenta Warszawy poseł Rafał Trzaskowski pytany był w "Super Expressie", na ile zaszkodzi to pani prezydent. - Uważam, że pani prezydent powinna wziąć udział posiedzeniu komisji, żeby wyjaśnić wszystkie ewentualne wątpliwości - ocenił Trzaskowski. Na uwagę, że jest kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia partii reprezentowanej również przez obecną prezydent, Trzaskowski podkreślił, że dlatego wypowiada się w tej sprawie. - Mimo że osobiście nie mam z nią nic wspólnego - dodał.

- Przypominam, że do kontrowersyjnego zwrotu tej kamienicy doszło za kadencji Lecha Kaczyńskiego. Hanna Gronkiewicz-Waltz natomiast złożyła sprawę zwrotu do samorządowego kolegium odwoławczego, prosząc o ponowne jej rozpatrzenie, pani prezydent współpracuje także z prokuraturą i CBA - zauważył w wywiadzie Trzaskowski. Przyznał jednak, że prezydent w sprawie reprywatyzacji powinna reagować wcześniej.

- Pani prezydent powinna reagować znacznie wcześniej i znacznie bardziej stanowczo - to jasne. Wszyscy, którzy łamali prawo, powinni ponieść surowe konsekwencje. A żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, trzeba jak najszybciej przyjąć ustawę reprywatyzacyjną - ocenił Trzaskowski.

Dopytywany, czy działania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zaszkodzą Platformie i samemu Trzaskowskiemu, polityk powtórzył, że "mimo uzasadnionych wątpliwości co do statusu samej komisji Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się przed nią stawić. - I zarówno odpowiedzieć na pomówienia, jak i wyjaśnić wszelkie uzasadnione wątpliwości - podkreślił.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL