Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Trzaskowski: Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wcześniej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W sprawie reprywatyzacji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna reagować wczeœniej - ocenił w rozmowie z "SE" poseł PO Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem prezydent powinna wzišć udział w posiedzeniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna kontynuuje we wtorek rozprawę dotyczšcš nieruchomoœci przy Noakowskiego 16 - jako œwiadek ma zeznawać m.in. mšż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Andrzej Waltz. Sprawę komisja zaczęła badać w poniedziałek - przesłuchała byłego szefa BGN Marcina Bajkę oraz lokatorów kamienicy. Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się jako œwiadek - oœwiadczyła, że odmawia zeznań jako œwiadek, bo sprawa dotyczy jej męża.

Kandydat PO na prezydenta Warszawy poseł Rafał Trzaskowski pytany był w "Super Expressie", na ile zaszkodzi to pani prezydent. - Uważam, że pani prezydent powinna wzišć udział posiedzeniu komisji, żeby wyjaœnić wszystkie ewentualne wštpliwoœci - ocenił Trzaskowski. Na uwagę, że jest kandydatem na prezydenta Warszawy z ramienia partii reprezentowanej również przez obecnš prezydent, Trzaskowski podkreœlił, że dlatego wypowiada się w tej sprawie. - Mimo że osobiœcie nie mam z niš nic wspólnego - dodał.

- Przypominam, że do kontrowersyjnego zwrotu tej kamienicy doszło za kadencji Lecha Kaczyńskiego. Hanna Gronkiewicz-Waltz natomiast złożyła sprawę zwrotu do samorzšdowego kolegium odwoławczego, proszšc o ponowne jej rozpatrzenie, pani prezydent współpracuje także z prokuraturš i CBA - zauważył w wywiadzie Trzaskowski. Przyznał jednak, że prezydent w sprawie reprywatyzacji powinna reagować wczeœniej.

- Pani prezydent powinna reagować znacznie wczeœniej i znacznie bardziej stanowczo - to jasne. Wszyscy, którzy łamali prawo, powinni ponieœć surowe konsekwencje. A żeby uniknšć podobnych sytuacji w przyszłoœci, trzeba jak najszybciej przyjšć ustawę reprywatyzacyjnš - ocenił Trzaskowski.

Dopytywany, czy działania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zaszkodzš Platformie i samemu Trzaskowskiemu, polityk powtórzył, że "mimo uzasadnionych wštpliwoœci co do statusu samej komisji Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się przed niš stawić. - I zarówno odpowiedzieć na pomówienia, jak i wyjaœnić wszelkie uzasadnione wštpliwoœci - podkreœlił.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL