Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Gronkiewicz-Waltz: W ratuszu działała grupa przestępcza

PAP/Paweł Supernak
Okazuje się, że działała grupa przestępcza, która wychodziła daleko poza kilku urzędników, których dyscyplinarnie zwolniłam - powiedziała prezydent Warszawy. Prokuratura - mówiła - "musi potwierdzić, że nie w ratuszu, tylko w całej tej (...) administracji działała grupa przestępcza".

Hanna Gronkiewicz-Waltz uczestniczyła w pištek w konferencji ratusza, podczas której przedstawione zostały wyniki audytu dot. reprywatyzacji w Warszawie.

"Okazało się, że wtedy, kiedy była taka pierwsza grubsza afera z ogródkami działkowymi na Waszyngtona, zmieniono oczywiœcie dyrektora, natomiast nie zmieniono reszty osób. I w zwišzku z tym, skoro już na mnie trafiła kolejna sprawa, właœnie jak się okazuje teraz, działała grupa przestępcza, która wychodziła daleko poza tych kilku urzędników, których dyscyplinarnie zwolniłam i w zwišzku z tym to jest taki audyt całkowity zrobiony przez biuro audytu, które jest niezależne" - powiedziała prezydent stolicy.

Dopytywana póŸniej o kwestię grupy przestępczej działajšcej ws. reprywatyzacji i brak kontroli nad Biurem Gospodarki Nieruchomoœciami, Gronkiewicz-Waltz powiedziała: "jeżeli ktoœ bierze 30 mln łapówki, tak jak wynika, no to oczywiœcie, że jest grupa przestępcza, nie przychodzi do mnie i nie mówi, czy może wzišć".

"Czy pytałby pan szefa wielkiej korporacji, dlaczego w jakimœ magazynie sš rozsypane œrubki? Miasto jest w pewnym sensie wielkš korporacjš, na czele którego stoi prezydent i za to, że gdzieœ tam Ÿle się dzieje odpowiada ten, kto kieruje tym działem" - dodał dyrektor Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz.

Gronkiewicz-Waltz dopytywana była, czy audyt ws. reprywatyzacji potwierdza, że w ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza.

"Audyt potwierdza, że były nieprawidłowoœci, natomiast prokuratura musi potwierdzić, że nie w ratuszu, tylko w całej tej - sšdach, notariuszach - administracji działała grupa przestępcza. To wynika już z informacji prasowych" - powiedziała prezydent Warszawy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL