Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Członkowie komisji weryfikacyjnej ujawnili oświadczenie majštkowe

Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki wykazał za ubiegły rok mieszkanie, ok. 3 tys. zł oszczędnoœci, papiery wartoœciowe o wartoœci 200 tys. zł (wraz z żonš) oraz akcje kilku spółek
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Mieszkania na wynajem, uposażenia poselskie, dochody z zawodu komornika, kredyty - również we frankach szwajcarskich - a także kolekcja sreber - to niektóre z elementów oœwiadczeń majštkowych członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Opublikowano je na stronie internetowej komisji.

Sebastian Kaleta (wybrany do komisji z rekomendacji PiS) wykazał 125 tys. zł oszczędnoœci w ramach współwłasnoœci małżeńskiej. Do 30 maja br. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Geovita SA - za co w ub.r. uzyskał dochód 25 tys. zł. Do powołania do komisji był rzecznikiem prasowym MS.

Łukasz Kondratko (wybrany z rekomendacji PiS) jako komornik w Przemyœlu osišgnšł w ub.r. dochód 100 tys zł. Ma dom w budowie o pow. 90 m kw. i gospodarstwo rolne o pow. 1,7 ha (we współwłasnoœci małżeńskiej). Ma 53 tys. zł i 100 euro oszczędnoœci. Ma dwa samochody - seata leon i kia sportage (w leasingu).

Poseł Robert Kropiwnicki (wybrany z rekomendacji PO) ma w sumie dziewięć mieszkań, w tym na wynajem, od 100 do 34 m kw. Za ub.r. zadeklarował w sumie 270 tys. zł dochodów brutto (wynajem mieszkań, diety i uposażenie poselskie, umowa o pracę). Wykazał też 1,9 ha gruntu oraz garaż. Ma 28 tys. zł oszczędnoœci oraz 24 udziały w Legnickim Centrum Biznesu Sp.z oo. Wzišł cztery kredyty na zakup mieszkań - w kwotach od 91 tys. zł do 152 tys. franków szwajcarskich.

Poseł Paweł Lisiecki (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie o pow. 33 m. kw. i miejsce garażowe. W ub.r. osišgnšł ponad 168 tys. zł łšcznego dochodu (diety i uposażenie poselskie plus wynagrodzenie na funkcji burmistrza dzielny W-wa Praga Północ). Ma też 16 tys. zł oszczędnoœci oraz papiery wartoœciowe o łšcznej wartoœci ponad 24 tys. zł. Wraz z żonš ma 20 udziałów w Spółdzielni Wnet.

Poseł Jan Mosiński (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie o pow. 72 m kw. (we współwłasnoœci małżeńskiej). Na dwóch kontach bankowych ma niemal 20 tys. zł. Ma 85 akcji firmy Runotex SA w Kaliszu. Ma dwa samochody - chryslera i volvo. Wzišł 25 tys. zł pożyczki od Sejmu.

Bartłomiej Opaliński (wybrany z rekomendacji PiS) ma dom o powierzchni 180 m kw., dwa mieszkania o pow. 32 i 49 m kw. (które wynajmuje za 25 tys. zł rocznie) oraz działkę budowlanš (współwłasnoœć) o pow. 933 m kw. Ma też 146 tys. zł oszczędnoœci i opla insignię. Jako przewodniczšcy Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie zarobił w ub.r. 24 tys. zł. Prowadzi też kancelarię radcy prawnego - w ub.r. zarobił 12 tys. zł. Spłaca kredyt hipoteczny z 2015 r. na kwotę 326 tys. zł.

Paweł Rabiej (wybrany z rekomendacji Nowoczesnej) ma dom o pow. 160 m kw i działkę 4300 m kw., mieszkanie o pow. 74 m kw. Ma 21,5 tys. zł, 4,1 tys. euro i 5,2 tys. dolarów oszczędnoœci. Ma 50 udziałów w spółce Thinktank. Prowadzi działalnoœć gospodarczš (zawieszonš w maju br.) z czego w ub.r. osišgnšł dochód 12,9 tys. zł. Wzišł dwa kredyty: hipoteczny o wartoœci 422 tys. zł i odnawialny - 30 tys. zł. Ma kartę kredytowš z limitem 62 tys zł. Wykazał też "kolekcję polskich sreber" o wartoœci 45 tys. zł.

Adam Zieliński (wybrany z rekomendacji Kukiz'15) ma wraz z żonš 105 tys. zł, 1000 euro, 200 funtów i 180 dolarów oszczędnoœci. W zeszłym roku osišgnšł dochód 6 tys. zł (umowy cywilnoprawne i o dzieło oraz do lutego ub.r. praca w Instytucie Nauk Prawnych PAN). Ma jeden udział w spółce k82. Ma też skodę fabię.

Szef komisji Patryk Jaki składa oœwiadczenia majštkowe od 2016 r. jako wiceszef MS. Za ub.r. wykazał mieszkanie, ok. 3 tys. zł oszczędnoœci, papiery wartoœciowe o wartoœci 200 tys. zł (wraz z żonš) oraz akcje kilku spółek. Ma też samochód volkswagen. Wzišł kredyt hipoteczny o wartoœci 220 tys. zł. W ub.r. osišgnšł łšczny dochód powyżej 200 tys. zł.

Komisja weryfikacyjna ds reprywatyzacji od poczštków czerwca br. bada zgodnoœć z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomoœci. Uchyliła już trzy decyzje wydane z upoważnienia prezydent Warszawy: o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Twardej; o przyznaniu praw do działki Chmielna 70 Januszowi Piecykowi, mec. Grzegorzowi Majewskiemu i Marzenie K. oraz o przyznaniu Maciejowi M. działki Sienna 29.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL