Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Sondaż grupy Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej": 48 proc. Polaków chce reprywatyzacji

Fotorzepa, Robert Gardziński
Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że Sejm powinien przyjšć ustawę reprywatyzacyjnš – pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołujšc się na wyniki sondażu przeprowadzonego na jego portalu przez grupę Ariadna. Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej – 20 proc., a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

"Wyniki badań zaskakujš" – pisze dziennik. "Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że kršg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki".

Przyczyn zmiany takiego stanu rzeczy należy upatrywać zdaniem dziennika "w nagłoœnieniu nieprawidłowoœci zwišzanych z procesami zwrotu majštków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie. Mogło to przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze rozwišzany uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy".

"Na razie droga do tego daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajęło wyczekujšcš postawę" – zauważa dziennik.

"Postulat zwrotu w całoœci lub częœci majštków byłym właœcicielom cieszy się największym poparciem wœród elektoratu Kukiz'15 (80 proc. "za" wœród zwolenników tej partii). Pomysł popularny jest także wœród wyborców PO, PSL i Nowoczesnej" – podsumowuje "DGP".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL