Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Skazany, gdy miał 14 lat. Uniewinniony 27 lat później

YouTube
Amerykanin John Bunn miał zaledwie 14 lat, gdy został skazany za zabójstwo policjanta na nowojorskim Brooklynie. Po 27 latach sšd oczyœcił mężczyznę z zarzutów.

John Bunn trafił do więzienia w 1991 roku. Gdy miał 14 lat został skazany za zabójstwo policjanta.

Do zdarzenia doszło na nowojorskim Brooklynie. Około 4 nad ranem dwaj policjanci zostali postrzeleni. W wyniku odniesionych ran zmarł Rolando Neischer.

W tej sprawie policja otrzymała anonimowe doniesienie, które doprowadziło funkcjonariuszy do Johna Bunna i jego 17-letniego wówczas kolegi Roseana Hargrove'a.

Drugi z zaatakowanych policjantów rozpoznał napastników i na podstawie jego zeznań sšd wydał wyrok.

W 2009 roku, po 17 latach spędzonych w więzieniu, John Bunn został warunkowo zwolniony. Wczoraj sšd oczyœcił go z zarzutów.

Po ogłoszeniu decyzji Bunn nie krył wzruszenia. Ze łzami w oczach œciskał swoich adwokatów, a następnie podszedł do sędzi i chwycił je za obie dłonie.

- To było 27 lat. Walczyłem o swoje życie. Walczyłem o swojš niewinnoœć - skomentował. - Nie zasłużyłem na na żadnš z rzeczy, którš wy wszyscy mi zrobiliœcie - powiedział prokuratorom.

Zdaniem sšdu wyrok został wydany na podstawie zeznań policjanta, który w czasie swojej kariery był oskarżony o wrabianie podejrzanych. Œledczy przyjrzeli się dziesištkom spraw pod kštem możliwych nadużyć.

ródło: rp.pl/ CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL