Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Hiszpan ukarany za zmienienie twarzy Jezusowi

Instagram
24-letni mieszkaniec Jaen musi zapłacić grzywnę za obrazę uczuć religijnych wiernych koœcioła po tym, jak opublikował w internecie zdjęcie, na którym umieœcił własnš twarz na posšgu przedstawiajšcym Jezusa.

Daniel Cristian Serrano, używajšc programów do tworzenia grafiki, umieœcił własnš twarz na posšgu Cristo Despojado (Chrystusa obdartego z szat) znajdujšcego się w jednym z koœciołów w Jaen. Następnie mężczyzna opublikował przerobione przez siebie zdjęcie na Instagramie.

X

O usunięcie zdjęcia do 24-latka zaapelowało Bractwo Różańca Œwiętego z Jaen (Hermandad de La Amargura). Kiedy ten nie zareagował na proœby członkowie Bractwa skierowali sprawę do prokuratury. Skarżšcy przekonywali, że przerobione zdjęcie obraża ich uczucia religijne.

Sšd w Jaen uznał Serrano winnym obrazy uczuć religijnych i nałożył na niego grzywnę w wysokoœci 480 euro.

Prokuratura domagała się poczštkowo wyższej kary - 2160 euro - ale sšd zdecydował o obniżeniu jej wymiaru po tym jak oskarżony przyznał się do winy. Serrano ma spłacać karę w ratach - po 2 euro dziennie przez dziewięć miesięcy.

Zdaniem prokuratury przerobione przez 24-latka zdjęcie to "haniebna manipulacja majšca na celu obrazę uczuć religijnych".

Sam Serrano przekonywał, że umieszczone przez niego w sieci zdjęcie było żartem. - Nie chciałem nikogo obrazić. Byłem zaszokowany oburzeniem, jakie wywołało to zdjęcie. Ale nie usunšłem go, ponieważ uznałem, że mam prawo korzystać z wolnoœci słowa - dodał.

ródło: thelocal.es

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL