Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Nielegalny imigrant uniewinniony. Trump: parodia

AFP
W San Francisco zapadł wyrok w sprawie nielegalnego imigrant J. I. Garcii Zarate. Mężczyzna został uniewinniony ws. œmierci Kate Steinle. Decyzję ławy przysięgłych ostro skomentował Donald Trump.

Do zdarzenia na molo w San Francisco doszło w lipcu 2015 roku. Kate Steinle została postrzelona, gdy spacerowała ze swoim ojcem i przyjacielem. Strzał oddał Jose Ines Garcia Zarate.

Przed sšdem obrońcy oskarżonego tłumaczyli, że mężczyzna znalazł broń kilka dni wczeœniej. Broń miała przypadkowo wystrzelić i rykoszetem trafić kobietę.

Innego zdania była prokuratura, która uważa, że zachowanie strzelca było pewnego rodzaju formš "sekretnej rosyjskiej ruletki".

Mężczyzna przed postrzeleniem kobiety był kilka razy deportowany z USA. Zarate poszukiwał Urzšd Imigracji i Egzekwowania Ceł.

Ława przysięgłych uznała mężczyznę za niewinnego morderstwa pierwszego i drugiego stopnia oraz nieumyœlnego spowodowania œmierci. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadaniu broni palnej przez osobę majšcš kartotekę kryminalnš. Grozi mu za to do trzech lat więzienia.

Wyrok skomentował na Twitterze Donald Trump.  "Zabójca Kate Steinle wielokrotnie powracał (do USA) dzięki słabo chronionym przez Obamę granicom, zawsze popełniał przestępstwa i był agresywny, te informacje nie zostały jednak wykorzystane w sšdzie. Jego uwolnienie to całkowita parodia sprawiedliwoœci. Wybudujmy mur!" - napisał amerykański prezydent.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL