Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Malta:Trzech mężczyzn oskarżonych w sprawie zabójstwa dziennikarki

AFP
Trzech obywateli Malty zostało oskarżonych w zwišzku z zabójstwem walczšcej z korupcjš dziennikarki i blogerki Daphne Caruany Galizii - poinformowały we wtorek wieczorem maltańskie media, powołujšc się na Ÿródła sšdowe.

Według mediów trzej mężczyŸni, w tym dwaj bracia, mieli dokonać zamachu bombowego, w którym 16 paŸdziernika zginęła Galizia.

W poniedziałek maltańska policja aresztowała dziesięć osób podejrzanych o udział w zabójstwie dziennikarki. Siedmiu podejrzanych zostało zwolnionych po wpłaceniu kaucji.

W areszcie œledczym pozostało trzech mężczyzn w wieku od 53 do 55 lat. We wtorek zostali oni oskarżeni m.in. o skonstruowanie bomby, która zabiła dziennikarkę, posiadanie broni i udział w organizacji przestępczej. Oskarżeni nie przyznali się do postawionych im zarzutów.

Według maltańskich mediów majš oni kryminalnš przeszłoœć i byli znani policji.

53-letnia Daphne Caruana Galizia na popularnym blogu ujawniała najciemniejsze aspekty maltańskiej polityki, koncentrujšc się na przypadkach korupcji wœród miejscowych polityków i skandalach. Atakowała premiera Josepha Muscata, a ostatnio także szefa opozycji Adriana Delię. Pisała o maltańskich gangsterach i handlarzach narkotyków. Prowadziła też dochodzenie w sprawie Panama Papers, które obnażyło powišzania między wiodšcymi politykami i spółkami-krzakami.

16 paŸdziernika samochód Caruany Galizii został wysadzony w powietrze w pobliżu jej domu w miejscowoœci Bidnija w północnej częœci Malty. Kobieta zginęła na miejscu.

Œmierć popularnej dziennikarki i blogerki wywołała ogromne poruszenie nie tylko na Malcie, ale także poza jej granicami.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL