Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Strzelanina w USA: Sš ofiary

rp.pl
Pięć osób, włšcznie z napastnikiem, zginęło, a kilka zostało rannych we wtorek podczas strzelaniny w szkole podstawowej w Rancho Tehama w pobliżu miejscowoœci Corning w północnej Kalifornii - podało biuro szeryfa hrabstwa Tehama.

Nie poinformowano jak dotšd, ile osób zostało rannych, wiadomo jedynie, że jest wœród nich dwoje dzieci. Napastnik został zastrzelony przez policję. Zginšł na miejscu.

Strzelanina rozpoczęła się około 8 rano czasu lokalnego; do godz. 10 szkoła została ewakuowana i zabezpieczona - powiedziała przedstawicielka władz szkolnych okręgu Corning Jeanine Quist. Uczniowie szkoły Rancho Tehama zostali przewiezieni "w bezpieczne miejsce” - podało biuro szeryfa.

Rannych hospitalizowano. Trzy osoby leczone sš w szpitalu w Redding, około 80 km od Rancho Tehama. Rzeczniczka szpitala Marcy Miracle odmówiła podania informacji na temat stanu pacjentów.

Według lokalnej telewizji KCRA strzały usłyszano najpierw w prywatnym domu, a następnie strzelanina przeniosła się do szkoły. Przedstawiciel biura szeryfa hrabstwa Tehama Phil Johnston powiedział, że policja bada co najmniej pięć "scen zbrodni" wokół szkoły Rancho Tehama w zwišzku ze strzelaninš.

Rancho Tehama Reserve to mała miejscowoœć, liczšca niespełna 1,5 tys. mieszkańców, położona między Corning a Red Bluff, około 209 km od Sacramento.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL