Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

USA: W pobliżu Białego Domu aresztowano uzbrojonš osobę

AFP
W pobliżu Białego Domu w Waszyngtonie aresztowano uzbrojonš osobę - poinformowała w komunikacie chronišca prezydenta USA państwowa Tajna Służba (Secret Service).

Według komunikatu, mundurowi agenci Secret Service zetknęli się z tš osobš na skrzyżowaniu w pobliżu Białego Domu. "Spotkanie spowodowało podjęcie przez funkcjonariuszy czynnoœci dochodzeniowych. Osobę tę aresztowano w zwišzku z posiadaniem przez niš kilku sztuk broni palnej" - głosi komunikat, nie przytaczajšc dalszych szczegółów.

Jak podała telewizja CNN, mężczyzna publicznie oddawał mocz przed galeriš sztuki na rogu 17. ulicy i Pennsylvania Avenue, co spowodowało, że zainteresowała się nim Secret Service. Jej agentom powiedział, że udaje się do Białego Domu, by uzyskać od szefa Agencji Bezpieczeństwa Narodowego admirała Mike'a Rogersa i ministra obrony Jamesa Mattisa "poradę w sprawie zaginionych wypłat uposażenia oraz tego, jak wydostać chipa z mojej głowy". 

W trakcie przesłuchania poinformował, że ma w swym samochodzie broń. Przeszukanie pojazdu ujawniło dziewięć sztuk broni palnej, w tym karabiny automatyczne oraz trzy noże i różnego rodzaju amunicję. Zatrzymanemu postawiono kilka zarzutów dotyczšcych naruszenia przepisów o broni palnej.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL