Berlin: Zabity muzyk. Polacy przed sądem

aktualizacja: 13.09.2017, 22:07
Foto: YouTube

W Berlinie rozpoczął się proces dwóch Polaków, którzy są oskarżeni o morderstwo 47-letniego Jima Reevesa.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia ubiegłego roku w hotelu "Happy go Lucky" w Berlinie. Muzyk Jim Reeves zatrzymał się na noc w 6-osobowym pokoju. Przestrzeń dzielił z dwoma Polakami.

1 lutego ciało Reevesa znalazł inny gość hostelu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna został brutalnie zgwałcony z wykorzystaniem długiego narzędzia. Zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Śledztwo policji doprowadziło do dwóch innych mężczyzn, którzy spędzili noc w hostelu. Gdy funkcjonariusze odnaleźli pierwszego z oskarżonych, odbywał on w Polsce karę za inne przestępstwo. Dopiero po jej zakończeniu został przewieziony do Niemiec.

Drugi z Polaków wpadł w ręce policji w Hiszpanii. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dwa sfałszowane dowody osobiste, paralizator, trzy telefony komórkowe i 7000 euro w gotówce. 

Reeves był liderem zespołu Squeezer, który największe sukcesy osiągał w latach 90. Zespół sprzedał ponad milion płyt, a hit "Sweet Kisses" znalazł się na szczycie listy przebojów w Hiszpanii w 1996 roku.

Komentarz dnia
Żródło: Suddeutsche Zeitung

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE