Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Aresztowano podejrzanš o próbę kradzieży w szkole, do której chodzi ksišżę George

AFP
Londyńska policja metropolitalna poinformowała w œrodę o aresztowaniu 40-letniej kobiety oskarżanej o bezprawne wejœcie na teren szkoły Thomas's w południowym Londynie i próbę kradzieży. To szkoła, do której od ubiegłego tygodnia uczęszcza ksišżę George.

Jak zaznaczono w krótkim komunikacie, do incydentu doszło we wtorek, lecz kobietę zatrzymano dopiero w œrodę po południu. 

Jednoczeœnie podkreœlono, że policja we współpracy z placówkš przeglšda istniejšce procedury, które majš zapewnić bezpieczeństwo trzeciego w linii do tronu 4-letniego George'a, syna księcia Williama i księżnej Kate. 

Na tym etapie œledztwa policja nie ujawniła, co próbowała ukraœć zatrzymana kobieta. 

Thomas's Battersea to prywatna szkoła, w której czesne wynosi niespełna 18 tys. funtów rocznie. Wœród jej najbardziej znanych absolwentów sš m.in. wokalistka Florence Welch oraz modelka Cara Delevingne.

W przewodniku po szkołach "Good Schools Guide" placówka została opisana jako "duża, lekko chaotyczna szkoła dla kosmopolitycznych rodziców, którzy chcš swoim dzieciom zapewnić najwyższy poziom angielskiej edukacji, jaki jest dostępny za pienišdze".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL